Będą 3 szkoły podstawowe? Dziś zapadną ostateczne decyzje!

406
Wiele niepokoju i kontrowersji wzbudziły dyskusje dotyczące wprowadzenia reformy oświatowej w gminie Oborniki Śl. Jakie decyzje ostatecznie zapadną?
Przypomnijmy, że rodzice dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej nr 2 w Obornikach Śl. głośno sprzeciwiali się koncepcji, według której szkoła miałaby mieścić się w dwóch budynkach: przy ul. ks. Kard. Wyszyńskiego i przy Kownackiego. Rodzice sami opracowali własną koncepcję wprowadzenia reformy i utworzenia trzech szkół. Również radni Krystian Januszewski i Rafał Szkwerko proponowali we własnym projekcie, aby obecne gimnazjum przekształcić w SP nr 1, a zapełnić ją całymi klasami, przeniesionymi z „dwójki” i „trójki”. Jak się jednak okazało, większość radnych poparła koncepcję 2 szkół, którą forsował burmistrz.
Przypomnijmy, że zmianę sieci szkół musiał zaopiniować kurator oświaty. Po zapoznaniu się z koncepcją zawartą w uchwale Rady Miejskiej, kurator Roman Kowalczyk wydał pozytywną opinię, ale warunkowo. Dlaczego? Bo sugerował, że najlepszym rozwiązaniem będzie… utworzenie trzech szkół podstawowych.
Dziś o godz. 17 odbędzie się sesja Rady Miejskiej, na której radni ostatecznie zadecydują o sieci szkół w całej gminie Oborniki Śl.
Więcej informacji w kolejnym wydaniu za tydzień.
A na naszym facebooku będzie można obejrzeć transmisję z dyskusji o szkołach.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here