Wiceburmistrz na 3/4 etatu

460

Na ostatniej sesji Rady Miejskiej w Żmigrodzie, burmistrz Robert Lewandowski poinformował, że jego zastępca osiągnął już wiek emerytalny i zdecydował się przejść na emeryturę.

Nie oznacza to, że zakończył pracę. Ustaliliśmy, że nadal będzie pełnił funkcję wiceburmistrza Żmigrodu jednak już nie na pełny etat, a na 3/4 etatu. Dla budżetu gminy oznacza to pewne oszczędności, a obecność Zdzisława Średniawskiego w urzędzie będzie dla nas dużą pomocą. Nadal chcemy korzystać z jego doświadczenia i wiedzy, bo przypomnę, że nie tylko był burmistrzem przez wiele lat, ale pełnił również funkcję wojewody dolnośląskiego – powiedział Robert Lewandowski. Jak dodał, nie wiadomo kiedy, w obecnej sytuacji politycznej, odbędą się wybory samorządowe, ale chciałby aby Średniawski był obecny w żmigrodzkim samorządzie do końca tej kadencji samorządu.

3 KOMENTARZY

  1. a jak to będzie? Z ZUSu bedzie otrzymywał wypracowaną emeryturę a jako wiceburmistrz na 3/4 etatu będzie otrzymywał włąsnie 3/4 pensji? Czyli będzie z publicznych pieniędzy otrzymywał 1 i 3/4 swojej dotychczasowej stawki. Więc jaka to oszczędność?
    Ma emeryturę to:
    1. Do domu i siedzieć w kapciach i brać emeryturę z ZUS.
    2. Zawiesić emeryturę i niech sobie pracuje na 3/4 etatu.

    No jaka tu oszczędność. No niech ktoś to wyjaśni.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here