Przedszkole i kompleks dwa razy droższe

428

Trzebniccy urzędnicy mają teraz nie lada problem. Po otworzeniu ofert na budowę przedszkola ze żłobkiem, placem zabaw, obiektem sportowo – rekreacyjneym i centrum przesiadkowym w Trzebnicy okazało się, że inwestycja będzie niemal dwukrotnie droższa niż założono

O tym, że Trzebnicy bardzo potrzebny jest żłobek, a także większa ilość miejsc dla przedszkolaków wie chyba każdy. W związku z nowymi przepisami, które nakazują gminom znalezienie miejsca dla wszystkich 3-latków, których rodzice będą chcieli posłać swoje dzieci do przedszkoli, samorządy stanęły przed sporym wyzwaniem. Również Trzebnica musi podjąć się przystosowania ilości miejsc w placówkach do potrzeb mieszkańców. Sprawę miało rozwiązać wybudowanie nowego przedszkola, które zintegrowane byłoby ze żłobkiem. Inwestycja ma powstać miedzy ulicą Oleśnicką, boiskiem Orlik a Szkołą Podstawową nr 2. Na tym samym terenie, miasto chciało też wybudować centrum przesiadkowe z dużym parkingiem, obiekt sportowo – rekreacyjny z pumptrackiem, a także plac zabaw.

Rozpisano przetarg, a w międzyczasie okazało się, że gmina otrzymała kilka dofinansowań, między innymi na parking i centrum przesiadkowe pod planowanym kompleksem.

Więcej w wydaniu papierowym lub e-wydaniu, które można kupić tutaj.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here