2,5 mln zł dla szkoły w Zawoni

280

Gmina Zawonia otrzymała w ramach realizacji zadania „Rozbudowa budynku Zespołu Szkół w Zawoni i zakup wyposażenia”, dofinansowanie w wysokości ponad 2,5 mln zł na rozbudowę szkoły w Zawoni i zakup wyposażenia. Stanowi to aż  85% kosztów, ponieważ całkowita wartość zadania to około 3 mln zł.

Jest to bardzo ważne posunięcie i duży krok na przód ponieważ budynek szkoły nie spełnia kryteriów i wymagań obecnego systemu edukacji. Już sama ilość sal lekcyjnych jest zbyt mała w stosunku do ilości uczniów, co sprawia, że klasy są przepełnione i niewygodne. Dodatkowo, pracownie te nie są wyposażone w odpowiednie sprzęty i pomoce dydaktyczne, które są niezbędne do przeprowadzania zajęć przedmiotowych, między innymi z fizyki, biologii, czy chemii.

Co zostało zaplanowane w ramach tej inwestycji? I jakie zmiany czekają szkołę w Zawoni? O tym w najnowszym wydaniu NOWej.

1 KOMENTARZ

  1. szkoda, że mimo rozbudowy szkoły odchodzą z niej kolejni uczniowie. Niestety inwestycja nie zastąpi kompetentnej, kreatywnej i lubianej przez dzieci kadry.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here