Niecodzienne spotkanie – sędzia Anna Maria Wesołowska w Czeszowie

669

Jakie jest znaczenie edukacji prawnej, tworzenia kącików prawnych, symulacji rozpraw sądowych czy lekcji wychowawczych w sądzie? Co grozi dzieciom i młodzieży w wszechobecnym i trudnym do skontrolowania świecie Internetu? Te, oraz wiele innych spraw poruszyła podczas spotkania z mieszkańcami gminy Zawonia znana z telewizji TVN, sędzia Anna Maria Wesołowska.

Na prośbę Gminnej Komisji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawoni, na spotkanie z uczniami i mieszkańcami przybyła sędzia Anna Maria Wesołowska. W pierwszej kolejności odbyło się spotkanie z uczniami, a następnie z mieszkańcami: głównie rodzicami i nauczycielami. Ogólnym tematem wizyty były niebezpieczeństwa, na jakie jest narażona dzisiejsza młodzież. Sędzia Wesołowska odwołując się do swojego bogatego doświadczenia opisywała, z jakich powodów młodzi ludzie wpadają w konflikt z prawem.

Pod koniec spotkania pochwaliła obecność psychologa w szkole w Zawoni i w Czeszowie, sędzia Wesołowska, zaznaczając, że to bardzo ważne, aby w szkołach taka osoba była do dyspozycji uczniów, rodziców i nauczycieli:

Byłam zaskoczona, że jest tutaj psycholog w szkole. Ja walczę o psychologa, jak lew od dawna, ale w wielu szkołach nie ma tego etatu. A tutaj tak jest, to oznacza, że tutaj myśli się o dzieciach (…) Po dzieciach też to widać; są śmiałe, potrafią zadawać pytania.

Licznie zgromadzeni słuchacze, z żywym zainteresowaniem wysłuchali wystąpienia ciekawego gościa, o którego odwiedziny zabiegała przede wszystkim Gminna Komisja Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Zawoni na czele z przewodniczącą komisji – Wiesławą Wawrzyniak i poprosili, aby podobnych spotkań było, jak najwięcej.

Szersza relacja ze spotkania z sędzią Wesołowską jest dostępna w najnowszym wydaniu NOWej.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here