Założył wnyki na zwierzęta pod ochroną

387

Żmigrodzcy policjanci zatrzymali 60 – letniego mężczyznę, który na terenie swojej posesji znajdującej się w obrębie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy założył pułapki mające na celu skłusowanie bobrów szlachetnych, które znajdują się pod ochroną.

W środę 1 marca br. funkcjonariusze Ogniwa ds. Kryminalnych Komisariatu Policji w Żmigrodzie udali się na prywatną działkę znajdującą się na terenie Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy, jest to teren objęty programem „Natura 2000”. Na miejscu policjanci wokół jednego ze znajdujących się tam stawów ujawnili 14 wnyków wykonanych ze stalowych linek zakończonych samozaciskową pętlą. Pułapki te były przymocowane do wbitych w ziemię metalowych prętów natomiast w rosnącym obok młodniku dodatkowo ujawnili dwie metalowe klatki służące do łapania żywych zwierząt.

Zatrzymany mieszkaniec gminy Żmigród jak twierdził zainstalował urządzenia z uwagi na fakt niszczenia jego działki przez znajdujące się na tym terenie bobry, które to rozkopują mu brzegi stawów oraz nadgryzają drzewa w posadzonym przez niego młodniku.

Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu i teraz odpowie przed sądem.

Przypominamy, że kto gromadzi, posiada, wytwarza, przechowuje lub wprowadza do obrotu narzędzia i urządzenia przeznaczone do kłusownictwa, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here