Śmietnik na „Kociaku”

249

 Wielu Trzebniczan na „Kociaku” spędza popołudnia podczas spacerów, czy weekendowe wieczory wraz ze znajomymi. Część z nas czasem wybiera się tam podczas sylwestra – jest to dobre miejsce, żeby podziwiać wystrzały fajerwerków w całej okolicy. Niestety, wiele osób nie docenia tego wyjątkowego obszaru, mimo że regularnie spędza tam czas. Jak poinformował nas jeden z mieszkańców Trzebnicy, teren ten w chwili obecnej przypomina zwykły śmietnik.

Pozostawione szklane butelki po alkoholu (często rozbite), puszki, pozostałości po fajerwerkach, a nawet – śmieci w workach, porozrzucane są na całym obszarze obejmującym Winną Górę. W takich miejscach trzeba uważać szczególnie ze względu na dzieci, z którymi wybieramy się tam, aby podziwiać widoki Trzebnicy i okolic oraz także podczas spacerów z naszymi czworonogami, które chętnie szukają wśród śmieci czegoś „ciekawego” dla siebie. Oprócz niebezpieczeństwa, to głównie szpecący krajobraz widok smuci interweniujących mieszkańców. Niepokojące jest również to, że sporo odpadów zalega tam już długi czas – część z nich  od sylwestra.

W ramach zgłoszonej do nas interwencji o problemie poinformowaliśmy Wydział Rolnictwa i Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Trzebnicy. Czekamy na efekty.

Więcej szczegółów na ten temat w najnowszym wydaniu NOWej.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here