Bezpłatne badania diabetologiczne w czwartek 9 marca

215

Mieszkańcy Trzebnicy będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie cukrzycy. Już 9 marca na pacjentów czekać będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowej porady w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy.

W ramach akcji, specjalnie przygotowany na tę okazję mobilny punkt badań pojawi się w ponad 100 lokalizacjach w całej Polsce, w tym także w Trzebnicy, aby sprawdzić poziom cukru we krwi Polaków.

Zgodnie z najnowszymi danymi World Health Organization na świecie żyje ponad 422 mln dorosłych z cukrzycą, a w Polsce 2,73 mln z czego wielu z nich w ogóle nie wie, że choruje. Niestety, coraz częściej na cukrzycę chorują także dzieci, o czym nie rzadko nie mają pojęcia ich rodzice. Co gorsza, cukrzyca rozwija się w organizmie, często nie dając żadnych objawów. Dlatego też niezwykle ważne jest wykonywanie regularnych badań w celu jej wykluczenia bądź monitorowania leczenia

Dodatkowo, każdy pacjent będzie mógł także zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić wskaźnik BMI, dzięki któremu można ocenić ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą.

Mobilny punkt badań będzie zlokalizowany w Trzebnicy 9 marca przy ulicy Obornickiej 1 między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Organizatorem akcji jest Fundacja NEUCA Dla Zdrowia.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here