Bezpłatne badania diabetologiczne

125

Mieszkańcy Trzebnicy będą mieli okazję wykonać bezpłatne badania profilaktyczne w zakresie cukrzycy. Już 9 marca na pacjentów czekać będzie wykwalifikowany personel medyczny, który wykona badania i udzieli fachowej porady w zakresie profilaktyki i leczenia cukrzycy.

W ramach akcji, specjalnie przygotowany na tę okazję mobilny punkt badań pojawi się w ponad 100 lokalizacjach w całej Polsce, w tym także w Trzebnicy, aby sprawdzić poziom cukru we krwi Polaków.

Zgodnie z najnowszymi danymi World Health Organization na świecie żyje ponad 422 mln dorosłych z cukrzycą, a w Polsce 2,73 mln z czego wielu z nich w ogóle nie wie, że choruje. Niestety, coraz częściej na cukrzycę chorują także dzieci, o czym nie rzadko nie mają pojęcia ich rodzice. Co gorsza, cukrzyca rozwija się w organizmie, często nie dając żadnych objawów. Dlatego też niezwykle ważne jest wykonywanie regularnych badań w celu jej wykluczenia bądź monitorowania leczenia

Dodatkowo, każdy pacjent będzie mógł także zmierzyć ciśnienie oraz sprawdzić wskaźnik BMI, dzięki któremu można ocenić ryzyko wystąpienia chorób związanych z nadwagą.

Mobilny punkt badań będzie zlokalizowany w Trzebnicy 9 marca przy ulicy Obornickiej 1 między godzinami 10.00 a 16.00, przy siedzibie partnera akcji. Udział w badaniu jest bezpłatny, wymagane są jednak wcześniejsze zapisy. Można ich dokonywać w okresie czternastu dni przed planowanym badaniem pod tym samym adresem, gdzie odbywać się będą badania.

Organizatorem akcji jest Fundacja NEUCA Dla Zdrowia.

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here