Zgubiona lub skradziona tablica rejestracyjna

267

Tablice rejestracyjne to ważna i nieodłączna część samochodu. Według polskiego prawa nie można prowadzić auta, w którym brakuje nawet jednej z tablic. Co zrobić, jeśli zgubimy, uszkodzimy lub zostaną nam skradzione tablice rejestracyjne?

Zdarzyć się może, że przypadkiem zgubimy tablice rejestracyjne, czasami zostają one skradzione. Niezależnie od przyczyny poruszanie się bez nich najczęściej oznacza problemy. Jest jednak kilka informacji, które warto zapamiętać w sytuacji, kiedy zdarzy się taka sytuacja.

Po pierwsze ważna jest liczba, jeżeli zaginęła tylko jedna tablica, przypuszczać możemy, że odpadła np. w trakcie jazdy. Sytuacja staje się bardziej skomplikowana w momencie, gdy brakuje obu tablic rejestracyjnych. Można podejrzewać, że zostały skradzione.

W takiej sytuacji należy jak najszybciej zgłosić się na policję, ponieważ zdarzają się sytuacje, że złodzieje wykorzystują skradzione tablice rejestracyjne do kradzieży paliwa. Na stacjach benzynowych, tankują auto „do pełna” i uciekają z miejsca zdarzenia. Po zgłoszeniu faktu kradzieży tablic otrzymamy odpowiednie zaświadczenie z policji, z którym należy udać się do wydziału komunikacji.

Więcej przeczytać można w dodatku motoryzacyjnym w aktualnym numerze gazety NOWej

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here