Wzrasta poziom rzek

  291

  Temperatura powietrza zaczyna wzrastać, zamiast śniegu pada deszcz, co powoduje, że jeszcze do niedawna zamarznięte połacie śniegu zaczynają topnieć, a woda kumuluje się w lokalnych zbiornikach wodnych. 

  Hydrolodzy ostrzegają, że rzeki na Dolnym Śląsku, zaczynają gwałtownie przybierać. Topniejący w górach śnieg spowodował, że poziom wody w ciągu ostatnich godzin zdecydowanie się podniósł. Wydane zostało również ostrzeżenie hydrologiczne 3-ego stopnia, dotyczące przekroczenia stanów alarmowych poziomów rzek.

  – Na chwilę obecną poziom wód wzrasta, ale nie ma zagrożenia. – poinformował nas Dariusz Zajączkowski, rzecznik prasowy trzebnickich strażaków. – Mimo to, w związku z warunkami atmosferycznymi, dostajemy już ostrzeżenia o tym, że poziom wód zaczyna się podnosić. Dlatego wszelkie zgłoszenia sprawdzamy dokładnie.

  Pojawiły się jednak pierwsze interwencje związane z tym zagrożeniem. Na rzece Sąsiecznica, w pobliżu Żmigrodu zanotowano wzrost stanu wód powyżej poziomu ostrzegawczego. W związku z tym na miejsce wysłany został patrol straży pożarnej, który sprawdził stan potencjalnego zagrożenia. Poziom wody w tym miejscu jest pod szczególnym nadzorem straży.

   

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here