Wystartowała 5. edycja „Prusice biegają”

158

Już od 5 lat miłośnicy biegania spotykają się w każdą ostatnią niedzielę miesiąca, aby wspólnie wziąć udział w 5 km biegu uliczkami Prusic.

Ta cykliczna, sportowa impreza, cieszy się coraz większą popularnością, wśród biegaczy z Prusic i okolic. Pierwsze edycje na linii startu zgromadziły zaledwie kilku biegaczy, w tym roku na liście startowej zapisało się ponad 170 osób.

Przypomnijmy, każdy kolejny etap biegu odbywa się w ostatnią niedzielę miesiąca. Pierwsze 5 km biegacze pokonują na czas. Biegnąc drugie, dodatkowe okrążenie, można zdobyć punkty bonusowe, które liczą się do klasyfikacji generalnej.

Jednak tegoroczna edycja to również kilka nowych, istotnych zmian.

Pierwsza wiąże się ze zmianą godziny startu. W tym roku zawodnicy będą startować punktualnie o 9:30. Natomiast biuro zawodów w Prusickim Centrum Fitness będzie otwarte już od 8:45.

Kolejną istotną zmianą jest wprowadzenie symbolicznej opłaty startowej w wysokości 5 zł. Wszystkie opłaty startowe w całości zostaną przeznaczone na zakończenie całej edycji oraz na bardzo atrakcyjne nagrody, które rozlosowane zostaną spośród wszystkich uczestników, którzy ukończą minimum 6 etapów oraz będą na nim obecne.

Zmiany wprowadzone zostały również w sposobie punktacji w klasyfikacji generalnej. Teraz za zwycięstwo zawodnik otrzyma 100 pkt, drugi 96 pkt itd. Punkty bonusowe do klasyfikacji będzie można otrzymać na zasadzie 5 pkt – za pokonanie drugiego okrążenia, 5 pkt – za zaliczenie 10 etapów, 10 pkt – za zaliczenie 11 etapów.

Tegoroczną, pierwszą edycję biegu wygrał Damian Jarecki z czasem 17:42 min, na drugim miejscu uplasował się Tomasz Kozłowicz (18:05), na trzecim natomiast Leszek Kononowicz (18:11).

Wśród pań najlepsza okazała się Agnieszka Górniak – Antkowiak z czasem 21:17 min, jako druga metę przekroczyła Magdalena Kumór (21:38), trzecie miejsce przypadło w udziale Anecie Kosarzyckiej (22:20).

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here