Taxi? Najlepiej we Wrocławiu!

74

Jeżeli jesteś mieszkańcem Wrocławia, to wiedz, że w Twoim mieście taksówki jeżdżą o 4 minuty szybciej niż w Warszawie, a do tego są sporo tańsze!

Nie miałeś o tym pojęcia, prawda? Otóż iTaxi stworzyło ostatnio raport o taksówkach w całej Polsce. Dzięki czemu, możemy porównać średnie ceny kursów, a także długość i częstotliwość kursów taksówek w różnych miastach Polski.

Dowiedzieliśmy się z tego raportu np. tego, że średni kurs taksówki we Wrocławiu trwa zaledwie 15 minut. Dlaczego zaledwie? Bo w Warszawie średni kurs wynosi 19 minut. Oczywiście, są też miasta, w których kursy są jeszcze krótsze np. w Oświęcimiu średni kurs trwa tylko 10 minut, ale biorąc pod uwagę wielkość tego miasta w porównaniu z Wrocławiem, nie ma się czemu dziwić.

Poza czasem, Wrocławscy taksówkarze mogą zdecydowanie pochwalić się niewygórowaną ceną za kurs. Średnia krajowa cena za kurs wynosi 29,95 zł, we Wrocławiu cena za kurs to 28,18 zł dla porównania – najdrożej za kurs zapłacimy w Katowicach (33,66 zł) i w Warszawie (32,45 zł). Jak widzisz, cena we Wrocławiu nie jest wcale wygórowana, nie przekracza nawet średniej krajowej ceny za kurs.

Czasem, kiedy chcesz złapać taksówkę na mieście, tak się składa, ze żadna nie jest dostępna, chociaż codziennie mijasz postój taksówek, na których stoi po kilkanaście samochodów. Wtedy myślisz sobie – to musi być dzień, w którym jest prawdziwy boom na taksówki – i jeżeli jest to 31 grudnia – to masz absolutną rację. Bo to właśnie w sylwestra najtrudniej jest o taksówkę. Tak wynika z raportu opublikowanego przez Itaxi.

Dlatego, jeżeli zamierzasz w sylwestra skorzystać z usług taksówkarza – możesz zaplanować to wcześniej i zamówić taksówkę nawet z kilkudniowym wyprzedzeniem! Taką usługę oferuje np. iTaxi. Dzięki ich mobilnej aplikacji lub za pośrednictwem strony www, możesz zamówić taksówkę na dowolny dzień i godzinę.

Zapewne wiesz, że już od dawna taksówki, nie są wykorzystywane wyłącznie w celu przewożenia ludzi z miejsca na miejsce. Dzięki temu, że taksówkarze poszerzyli zakres swoich usług, możesz np. zamówić przewóz paczki z miejsca na miejsce, dowóz jedzenia, a nawet dowóz swojego czworonoga. Rynek taksówek dynamicznie się rozwija, żeby jak najlepiej sprostać wymaganiom swoich klientów.

Dlatego, jeżeli dotąd nie korzystałeś z taksówek, myśląc o tym, że to za drogie, to możesz być spokojny, bo mieszkasz w mieście, w którym nie dość, że kursy są w dobrych cenach, to również krótko trwają. Nie każdy mieszkaniec Polski ma to szczęście.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here