Święto pączkowych łasuchów

364
Cukiernia "Beza" zaprasza na pyszne pączki i faworki

Każdego roku, w ten jeden czwartek każdy z nas może bez obaw stać się prawdziwym łasuchem! W ten dzień, od samego poranka długie kolejki ustawiają się przed lokalnymi cukierniami, aby zaopatrzyć się w odpowiednią ilość przepysznych pączków.

W ten dzień nie liczą się żadne diety, a zjedzenie choć jednego pączka to nie tylko tradycja, ale i obowiązek. Dzień, w którym tradycyjnie zajadamy się pączkami, jest związany z chrześcijańskimi Świętami Wielkanocnymi, dlatego jego termin jest ruchomy. Jednocześnie czwartkowa dyspensa zwiastuje ostatni tydzień karnawału. W następnym tygodniu czeka nas jeszcze zwyczajowy śledzik i karnawał dobiegnie końca, a od Środy Popielcowej oficjalnie rozpocznie się Wielki Post.

Niezależnie od okoliczności, pamiętać należy, że słodkości, które spożywamy w czasie tłustego czwartku to prawdziwa bomba kaloryczna. Jeden pączek może zawierać od 200 do 350 kcal, taką samą wartość energetyczną ma oponka, czy coraz popularniejszy amerykański Donut. Z kolei jeden faworek ważący około 15 gram liczy blisko 85 kcal.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here