Skuteczna akcja „Alkohol i narkotyki 2017”

287

W piątek 3 lutego od godziny 6.00 do godzin porannych dnia następnego, na drogach powiatu trzebnickiego, policjanci Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy wraz z jednostkami podległymi przeprowadzali akcję pod kryptonimem „Alkohol i Narkotyki”. Głównym celem tych działań było uniemożliwienie dalszej jazdy kierowcom pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

Działania funkcjonariuszy ukierunkowane były na ujawnianie i wyeliminowanie negatywnych zachowań w ruchu drogowym, powodowanych przez kierujących, którzy jadą na „podwójnym gazie” lub pod wpływem środków odurzających.

W jej trakcie na jednej z ulic w Obornikach Śląskich, policjanci zatrzymali do kontroli pojazd. Podejmując interwencję funkcjonariusze zwrócili szczególną uwagę na zachowanie kierującego. Mężczyzna zachowywał się nerwowo, nienaturalnie, unikał kontaktu wzrokowego z policjantem. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że 26 – letni mieszkaniec gminy Oborniki Śl. posiada przy sobie marihuanę. Następnie ujawniono u niego pudełko, w którym znajdowały się tabletki Extazy.

Tego samego dnia policjanci z Komisariatu w Obornikach Śląskich zatrzymali kolejny pojazd do kontroli, którym podróżowało dwóch mężczyzn. Tym razem u pasażera ujawnili woreczek z zawartością marihuany.

Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tych spraw, w tym ustalają źródło pochodzenia środków odurzających. Obaj mężczyźni za swój czyn odpowiedzą przed sądem. Za posiadanie narkotyków grozi im kara do 3 lat pozbawienia wolności.

 

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here