Obsługa prawna radnych pod lupą

752

Radni: – Straciliśmy zaufanie do kancelarii prawnej Pana Andrzeja Górala. Chcemy, aby radę gminy, obsługiwała inna kancelaria. Skąd ten pomysł? I czy zostanie zrealizowany?

Podczas ostatniej sesji radna Beata Kowalska pytała wójt Agnieszkę Werstę o to, kiedy nastąpi rozdzielenie obsługi prawnej między obsługą gminy a obsługą Rady Gminy. Stwierdziła, że radni stracili zaufanie do mecenasa Andrzeja Górala, ponieważ zauważyli konflikt interesów, między innymi podczas rozpatrywania skarg.

Prosiliśmy podczas jednej z komisji, żeby obsługiwała nas inna kancelaria prawna. Pani była na tej komisji. Mówiliśmy, że utraciliśmy zaufanie do mecenasa Górala – Pani to słyszała. I wtedy na podstawie tego, podjęliśmy decyzję o rozdzieleniu obsługi – tak to nazwaliśmy – między Radą Gminy, a Urzędem Gminy czy gminą, a Pani wiedziała, że chodzi nam o osobną kancelarię prawną – powiedziała radna. Chwilę później przewodniczący Marek Michałowski przeczytał dosłownie zapis, o którym wspomniano:

– Przegłosowane było wyodrębnienie środków, zapewnionych w budżecie, na obsługę prawną z podziałem na obsługę prawną gminy Zawonia i Rady Gminy Zawonia – poinformował przewodniczący.

Jak na podjęcie tego tematu zareagowała wójt Agnieszka Wersta i mecenas Andrzej Góral? O tym już w najnowszym wydaniu NOWej.

 

 

5 KOMENTARZY

  1. Żeby o tym mówić, musimy znać sprawę. Na swoim Fb Beata Kowalska – radna napisała dlaczego głosowała za osobną obsługą prawną dla Rady Gminy. Wypunktowała swoje uwagi.

  2. Albo wójt wynajmie drugiego radcę prawnego, albo A. Góral zmieni swój styl pracy, albo trzeba będzie o jego działaniach głośno mówić i wystąpić z tym na zewnątrz. Jest coś takiego jak Kodeks etyki radcy prawnego i Sąd Dyscyplinarny Okręgowej Izby Radców Prawnych. Pan A. Góral powinien się zastanowić, czy opłaca mu się podkładać swój autorytet dla jednej małej gminy.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here