Trzebnica: Prawie 8 mln zł rozdzielone

436

Radni w budżecie gminy Trzebnica ustalili kto i ile dostanie w 2017 roku w ramach przyznawanych dotacji. Która instytucja otrzymała najwięcej?

Z uchwały budżetowej wynika, że największą kwotę łącznej dotacji otrzymało Gminne Centrum Kultury i Sportu w Trzebnicy: na działalność kulturalną i utrzymanie obiektu, na prowadzenie Biblioteki Publicznej, na wydawanie gminnej gazetki oraz na budowę wiaty w Nowym Dworze zostało mu przyznane łącznie aż ponad 4 mln zł.

A jakie dotacje przypadły niepublicznym podmiotom? Dotacje tak naprawdę wynikają z ustaw i zależne są od ilości dzieci w danej placówce.

Językowa Integracyjna Szkoła Podstawowa w Trzebnicy na działalność dydaktyczną i opiekuńczo – wychowawczą w 2017 roku otrzymała łącznie prawie 450 tys. zł. Natomiast Przedszkole Integracyjne w Trzebnicy na taką samą działalność dostało około 1,4 mln zł.

Przedszkole „Czerwony Balonik”otrzymało w nowym roku ponad 165 tys. zł. Przedszkole „Koniczynka”– łącznie dostało prawie 250 tys. zł, przedszkole „Słoneczko”– ponad 215 tys. zł, przedszkole „Leśne skrzaty”– prawie 280 tys. zł, a punkt przedszkolny „Smerf” w Boleścinie – ponad 110 tys. zł.

Jak wyglądają pozostałe dotacje? Więcej szczegółów na ten temat znajdziecie Państwo w najnowszym wydaniu NOWej.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here