Nowe rondo powstanie w przyszłym roku?

774

Od kilku lat Trzebnica to jedno z najbardziej zakorkowanych miast w naszym powiecie. Ogromne problemy pojawiają się zazwyczaj w godzinach szczytu, kiedy to mieszkańcy wracają z pracy czy też w kryzysowych sytuacjach, kiedy organizowany jest objazd przez miasto.

Na poprawę jakości ruchu wpłynąć miały zamontowane w 2008 roku światła, które kosztowały gminę ponad 300 tys. zł. Z czasem jednak okazało się, że sygnalizacja jeszcze bardziej spowalnia przejazd samochodów. W planach poprawy płynności ruchu w mieście, powstał pomysł budowy dużego ronda przy skrzyżowaniu ulic Witosa, Milickiej, Ks. Dz. W. Bochenka oraz Prusickej. Jednak na to rozwiązanie mieszkańcy będą musieli jeszcze poczekać, ponieważ nadal trwa procedura przejęcia odcinka trasy ul. Milickiej przez gminę Trzebnica i przekształcenie jej z kategorii drogi krajowej na drogę gminną. W międzyczasie w mieście powstały 3 inne ronda.

Obecnie w planach pojawiła się nowa koncepcja budowy kolejnego ronda, które już niedługo może dojść do skutku.

Tym razem mowa o skrzyżowaniu ulic Milickiej, Roosevelta i H. Pobożnego. Ponieważ jest to fragment drogi wojewódzkiej, na sesji Rady Gminy, która miała miejsce 13 stycznia, radni podpisali uchwałę, zgodnie z którą udzielona zostanie pomoc rzeczowa dla Województwa Dolnośląskiego, na przebudowę owego skrzyżowania, na rondo.
Z budżetu gminy Trzebnica przekazane ma zostać na ten cel blisko 530 tys. złotych. Jest to ponad 50% wkładu gminy w całościowy koszt budowy nowego ronda.
Co ciekawe środki w budżecie rozplanowane zostały na rok 2017 i kolejny, W związku z tym na przebudowę tych ulic przyjdzie mieszkańcom i kierowcom poczekać prawdopodobnie do 2018 roku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here