Młodzież pyta [SONDA]

  331

  16 lutego w ramach warsztatów w „Nowej gazecie Trzebnickiej” przeprowadziłyśmy sondę uliczną wśród mieszkańców Trzebnicy. Z powodu dość kontrowersyjnego tematu pytani mieli wiele wątpliwości udzielając nam odpowiedzi.

  Mimo, że kwestia pigułka „dzień po”  jest regularnie nagłaśniania przez media, to dla wielu osób wciąż pozostaje tematem tabu, dlatego zaskoczyła nas chęć udzielania odpowiedzi Trzebniczan w prowadzonej przez nas sondzie.

  Spośród wszystkich pytanych jedynie 3 osoby odmówiły. Nasze pytanie kierowałyśmy do osób  w różnym przedziale wiekowym, od młodzieży po osoby starsze.

  Zadawane przez nas pytanie brzmiało: „Czy jest Pan/Pani za tym, aby tabletka „dzień po” była dostępna bez recepty?”.

  Z powodu trudnego tematu ludzie odmawiali publikacji swojego wizerunku w postaci umieszczenia ich zdjęć w artykule.

  Osoby odpowiadały krótko, ale treściwie argumentując
  swoje stanowiska.

  Iwona: „Wydaje mi się, że w wielu przypadkach może być to ratunek dla matek, które nie są gotowe na zostanie rodzicem”.

  Jakub: „Myślę ,że ta tabletka może wspomóc akcje antyaborcyjną oraz zmniejszyć liczbę podopiecznych domów dziecka”

  Ania: „Jest to bardzo trudny temat, ale uważam ,że każdy powinien decydować o sobie”

  Wasyl: „Jestem przeciwko! Trzeba być odpowiedzialnym za swoje czyny bez względu na wiek. Nie ma usprawiedliwienia dla osoby, która traktuje zażycie tej tabletki jako rozwiązanie problemu”

  Katarzyna: „Zdarzają się różne przypadki, jestem za tym, aby była dostępna dla osób, które znalazły się w trudnej sytuacji. Jestem przeciwko nadmiernemu jej używaniu, ze względu na negatywne skutki, które powoduje ona w naszym organizmie”.

  Agata: „Każdy medal ma dwie strony. Ciężko jest wyrazić jednoznaczna opinie. Z jednej strony jest to zabójstwo nienarodzonego dziecko, z drugiej wyjście z trudnej sytuacji ,w której mogli znaleźć się ludzie”

  Opinie są podzielone, jednak zdecydowana większość popiera kwestie dostępności tabletki „dzień po”, ponieważ uważają, że ludzie powinni mieć wolny wybór.

  Monika Boczoń, Katarzyna Janusiewicz

  A jakie jest Państwa zdanie
  na ten temat?

  Oddaj swój głos w sondzie:

  3 KOMENTARZY

  1. Może najpierw niech ankieter popytam czy ludzie wiedzą jak działa i kiedy bierze się te tabletkę. Czytając wypowiedzi widzę, że nie mają o tym bladego pojęcia.

  2. Tabletkę bez recepty mogą kupić dziewczyny od 15r.ż .Myślę że one jak i wielu ludzi nie zna działania tabletki,bo nie jest ona obojętna dla organizmu i zdrowia.Nie jest to witaminka a hormony !

  3. „Iwona: „Wydaje mi się, że w wielu przypadkach może być to ratunek dla matek, które nie są gotowe na zostanie rodzicem”.” Skoro nie jest gotowa zostać matką, to nie trzeba się bzykać. Dorosłość to też odpowiedzialność za swoje czyny. Dzisiejsza gówniarzeria chciałaby tylko czerpać ze wszystkich przyjemności, np. alkoholu, seksu czy narkotyków nie ponosząc za to żadnej odpowiedzialności.

  ODPOWIEDŹ

  Please enter your comment!
  Please enter your name here