„Leć głosie” – wyjątkowy koncert w OOK

122
Mat. promocyjne artystów

Już w sobotę 4 lutego o godz. 18, w Obornickim Ośrodku Kultury rozpocznie się wyjątkowy koncert. Przed publicznością wystąpią: Magdalena Zawartko i Grzegorz Piasecki.

Dlaczego koncert będzie wyjątkowy? Bo spotkało się dwoje nieszablonowych artystów.  Oto co sami o sobie mówią:

„Powodem, który skłonił Magdalenę Zawartko (głos) i Grzegorza Piaseckiego (kontrabas) do rozpoczęcia pracy nad projektem ”Leć głosie” było zaproszenie do udziału w projekcie Laboratorium Muzyki – “We Are From Here” pod kierownictwem muzycznym Włodka Pawlika i Adama Klocka w ramach Festiwalu FAMA 2012. W ramach tego projektu Magdalena Zawartko ze swoim kwintetem przygotowała aranżację piosenki „Leć głosie po rosie” na kanwie kompozycji Karola Szymanowskiego. W ich wykonaniu pojawiły się również utwory E. Griega, czy S. Rachmaninowa. Pomysł połączenia melodii ludowych i tematów klasycznych z jazzem, spojonych akcentami etnicznymi, stał się pretekstem do powstania płyty „Leć głosie”.

Każdy utwór posiada swoją genezę, kryje pewną tajemnicę i może dzięki temu, że trudno ”Leć głosie” zakwalifikować do konkretnej stylistyki muzycznej, wydaje się być świeży i nowatorski, a zarazem ponadczasowy. Początkowo projekt dotyczyć miał tylko i wyłącznie duetu, jednak podczas prac nad materiałem muzycy stwierdzili, że chcąc uzyskać odpowiednie brzmienie i kolory potrzebują większego zasobu instrumentów. Stąd udział tak wielu znamienitych muzyków.

Płyta „Leć głosie” miała ogólnopolską premierę 19 października 2015, koncert premierowy odbył się we Wrocławiu, w Narodowym Forum Muzyki. Album zebrał bardzo pozytywne recenzje wśród publiczności i krytyków muzycznych. W styczniu 2016 został nominowany do radiowej nagrody kulturalnej EMOCJE 2016 w kategorii debiut, w maju został zakwalifikowany do Konkursu Muzyki Folkowej Polskiego Radia „Nowa Tradycja”. W marcu 2016 Magda Zawartko i Grzegorz Piasecki otrzymali nagrodę Gazety Wyborczej Wrocław WARTO 2016 w kategorii muzyka.”

Bilety w cenie 15 zł dorośli i 10 zł młodzież.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here