Komisja Rewizyjna nie chce kontrolować, czyli za co radni dostają swoje diety

723

Podczas ostatniej sesji, która odbyła się w Zawoni, radny Sławomir Dąbrowski złożył wniosek o wykreślenie z planu pracy Komisji Rewizyjnej punktu dotyczącego skontrolowania dotacji przyznanych na Centrum rehabilitacyjne w Zawoni.

To, że Komisja Rewizyjna nie chce przeprowadzać kontroli to nic nowego. Za co w takim razie dostają swoje diety radni tej komisji i jej przewodniczący? Krótkie podsumowanie tematu w jutrzejszym wydaniu NOWej.

A już dzisiaj o godzinie 14.00 w sali klubowej GOKiB w Zawoni odbędzie się posiedzenie Komisji Rewizyjnej, na której zostaną rozpatrzone między innymi dwie skargi na działalność Wójta Gminy Zawonia.

13 KOMENTARZY

 1. Jak komisja rewizyjna nie działa to trzeba zmienić radę gminy. Wszyscy radni odpowiadają za to co się dzieje i oczywiscie przewodniczacy. Pan Michałowski obiecywał ,że bedzie lepszy niż poprzednia przewodnicząca.i co ? I g..o
  Wiedzieli, że pani Kowalska dopilnuje tego ,żeby za darmo diet radnym nie wypłacać. Teraz widać dlaczego odwołano Kowalską. Kowalska by nie dopusciła żeby wójt ustami radnego Dąbrowskiego zmieniała plan pracy komisji. Dietę przewodniczacego proponuję przekazywać wójt- robi na dwóch etatatach.

  • P.Kowalska w sposób kulturalny ale zdecydowany nagłaśnia nieprawidłowości ( te obecne które wywodzą się jeszcze z poprzedniej kadencji rady),próbuje wyjaśniać ,jest dociekliwa a tym samym zbyt skuteczna.Może trafić na coś na co nie powinna wg niektórych radnych i nie tylko.Na filmiku widać jak p.Dąbrowski ostatnio zareagował na zatwierdzoną już kontrolę rehabilitacji( jeszcze coś się znajdzie i ludziska będą gadać!!).Są wśród radnych osoby które nigdy nie zabrały głosu w żadnej sprawie,Co to za przedstawiciele mieszkańców,o co oni dbają?Tylko o własne stołki i biorą diety za podniesienie ręki .Tacy radni są wygodni dla władzy ,bezproblemowi,a władza „hulaj dusza piekła nie ma”!!Ale szanowna władzo czasy się zmieniły,ludziska są bardziej światli i nie każdemu można kit wcisnąć!Władza musi się liczyć z opiniami innych .A więc P.Kowalska to problem dla władzy ale nie dla mieszkańców.I dlatego jest przez mieszkańców chwalona a przez władzę tępiona.Tylko szanowna władza musi zrozumieć ,że teraz już tak będzie do końca kadencji!!!!!Taką mają mieszkańcy nadzieję !

 2. Niestety na komisji pojawił się tylko jeden członek Komisji Rewizyjnej radna A. Szczepańska. Reszta włącznie z panem przewodniczącym Ł. Łagodą nie przyszła. Wykazała się arogancją nikogo nie informując, że w dniu dzisiejszym nie zaszczyci nas swoją obecnością. Być może nastąpił jakiś pomór, takie rzeczy się zdarzają. Ostatnio nawet w samym Trybunale Konstytucyjnym, to przecież w zawońskiej Komisji Rewizyjnej też mogło.

 3. Kończ waść, wstydu oszczędź. Podpisałeś umowę z wójtem mimo, że byłeś radnym. Ustawa zabrania radnym podpisania umowy cywilno=prawnej. Uważasz mnie i moich znajomych za durniów? Chcesz zarobić dodatkową kasę? Szukaj pracy tak, jak my !!

 4. No i kończy…Złożył rezygnację . Stawiam 100 do 1 ,że zawońscy radni odrzucą rezygnację. Nasza polska mentalność. Taki drugi Wałęsa. Kombinator wolnosci za ubeckie pieniadze ale … ikona , Bóg, honor i ojczyzna . Takich Bolków pełno. Wałęsają się po różnych układach.

  • Znowu ja. Naszą polską cechą jest sianie pomówień i kłamstw.Nie umiemy docenić tego co człowiek zrobił tylko z zazdrości opluwamy .Wierzymy właśnie ubekom którym na rękę są takie opinie.Wiadomo jak preparowano dokumenty ale „znowu ja”wie lepiej.No cóż takie mamy społeczeństwo-bezmyślne !!

 5. Nigdy nie powinien być przewodniczącym Komisji rewizyjnej, ale nic się nie zmieni, bo pozostaje jej członkiem. Będzie głosował tak, jak do tej pory i wypełniał polecenia wójta.

 6. nie odwołają go – to pewne. i o co tu chodzi? Jeśli nie wiadomo oco chodzi to chodzi o pieniądze . Władza to pieniadze, prestiż, znajomosci, stołki – to są korzyści czyli forsa. A tam gdzie forsa to może być farsa i nikomu to nie przeszkadza bo są zobowiązania czyli rózne rodzaje wdzięczności. Pilnują by nie kontrolować czyli nic nie zmieniać. Jak jest kontrola to i wyniki a może zalecenia do uszczelnienia publicznych pieniędzy. Ten pan nie może odejść bo to filar a własciwie słupek. Jak mają coś do ukrycia to nie odwołają .Trzeba popatrzeć jak radni będą rekę podnosili. Sesja w czwartek.

 7. Panie Łagoda w jakim celu chce Pan być nadal członkiem komisji rewizyjnej? Niech Pan nam nie mydli oczu swoją rezygnacją. Nadal będzie Pan spłacał swoje długi wdzięczności, krzywdząc swoimi decyzjami innych? Dosyć mamy Pana kombinatorstwa i cwaniactwa.

 8. Bardzo dziekuję redacji Nowej za prezentowanie spraw naszej gminy. Poruszacie państwo tematy niewygodne , trudne , pomagacie mieszkańcom zrozumieć funkcjonowanie samorządu. Piszecie o ważnych dla mieszkańców sprawach, które funkcjonują za czesto jako lokalne plotki, przez co są niejasne bo oparte na domysłach a nie faktach. Obecność na posiedzeniach rady gminy, komisjach , zasieganie opini u żródła sprawia, że wiemy co się w tej naszej gminie dzieje a raczej wyprawia. Pozdrawiam.J.K.

 9. Podpisuję sie pod tym co wyżej napisał Jakiś mieszkaniec Dziękuję Redakcji . Myslę , że nasi radni dostarczą wiele tematów.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here