Kolejna burzliwa sesja: radna Beata Kowalska członkiem Komisji rewizyjnej

789

Na wczorajszym posiedzeniu Rady Gminy w Zawoni zapanował ogromny bałagan: radni zostali zarzuceni sześcioma uchwałami chwilę przed  sesją i tym samym nie mieli wystarczająco dużo czasu, aby się z nimi zapoznać. Dodatkowo okazało się, że blokują salę dla dzieci, które miały w niej zaplanowane na godziny popołudniowe zajęcia sportowe. Dwie grupy dzieci, zostały odprawione z tego powodu do domów.

Na pewno jedną z najważniejszych informacji ze spotkania, było powołanie na członka Komisji Rewizyjnej radnej Beaty Kowalskiej.

Kontynuacja sesji została zaplanowana na poniedziałek, na godzinę 15.00 na… korytarzu w Zespole Szkół w Zawoni.

 

21 KOMENTARZY

 1. Gratuluję p. Kowalskiej – właściwy człowiek na wlaswym miejscu. Mam nadzieję,że poznamy kto z radnych był za a kto przeciw.

 2. Przewodniczący Rady Gminy M. Michałowski, H. Lasota, J. Wojtala, S. Dąbrowski i K. Domagała byli przeciw. Zostali poproszeni o podanie powodów. Nie potrafili nic powiedzieć. D. Stec, P. Muszyńska, W. Wawrzyniak, M. Kozłowska, A. Szczepańska i B. Kowalska głosowali za.

 3. W tej gminie jest system głosowania radnych z wyraźną linią podziału. Są radni samodzielnie myslący , mający pojęcie o pracy w samorządzie, liczący się z mieszkańcami i są radni podłączeni kolektywnie do rozumowania wójt Wersty . Im myślenie , poczucie sprawiedliwości i honor nie potrzebny. Ciekawe co z tego mają ?

 4. Dobrze ze podane są nazwiska radnych , którym niewygodna jest radna Kowalska .Czy to ci sami którzy głosowali za jej odwołaniem? Wstyd! Nie chcą zmian których chcieli mieszkańcy . Pilnują starego układu , wszechobecnej kliki, powtarzających się nazwisk rodzin. Na pewno nawet nie zabrali głosu , no chyba , że radny Dabrowski. A radnego Łagodę udało się odwołać? Ktoś wie ?

 5. po co te Komisje Rewizyjne. To tylko strata forsy podatników. To są najbardziej opłacani radni. I tak z ich kontroli i zaleceń rządzący sobie nic nie robią! Pofatygować się pani pisząca i sprawdzić czy sie mylę.

 6. Idac tym tropem co sugeruje „Bicie piany” – prokuratura, policja , sanepid, NIK też do likwidacji ? Pozostaną społeczeństwu jajka a może kamienie jak w krajach muzułmańskich? Sprawnie działająca komisja rewizyjna to skuteczny hamulec niezgodnych z prawem poczynań władzy samorzadowej.

 7. Tu faktycznie chodzi o bicie piany. Członkowie komisji rewizyjnej w Gminie Zawonia otrzymują dietę w wysokości 450 zł. Bez względu na to w jakich i ilu komisjach zasiadają. Kierując się tokiem rozumowania „Bicia piany”, odwołajmy wójtów, burmistrzów, prezydentów i samorządy. Wtedy komisja rewizyjna nie będzie miała kogo kontrolować i zaoszczędzimy kupę pieniędzy.

 8. Musieli się przestraszyć Kowalskiej bo biednego Łagody nie odwołali. Złozył rezygnację i go nie odwołali .
  Wójt już nad nim pracuje żeby się z rezygnacji wygofał – przecież radni chcą by dalej był komisji. A chłopak uległy, bardzo uległy to się zgodzi. A Kowalską jak powołali to odwołają bo nie uległa . Farsa.

 9. Tak czytam te wypowiedzi i komentarze pani Kowalskiej i dziwi mnie że tak wszechwiedząca osoba jest radną w gminie za 450zł .Z taka wiedza ta pani się tylko marnuje ,bo jak powiedział mi kolega z miejscowości,w której radna mieszka ze nie pracuje.Osoba z taka wiedza tak bardzo się poświęca z pomocą dla gminy ale dla swoich mieszkańców którzy ja wybrali czasu nie ma,jeśli chodzi o pomoc w organizowaniu festynu/zabawy wiejskiej .Bo nie ma czasu!.Osoba niepracująca nie ma czasu na pomoc społeczną dla swoich mieszkańców? Może pani radna poszuka pracy i wtedy znajdzie czas dla nich.

  • Pewnie radna powinna wypić , kiełbachą zagryść i kan-kana zatańczyć . Wtym to chyba sołtys Kałowic jest lepszy. Na imprezie po kolorze twarzy widać że z różnymi mieszkańcami się brata – społecznie oczywiście. Oddech smoka to na gminnych imprezach norma. Potem rozruby że policje trzeba wzywac , cięzko znaleźć trzezwego . Była by afera gdyby radną w takiej akcji przydybać. Dobrze że w tej gminie radne i lekarz trzeżwy chodzi.

  • To ładnie ,że się Sucha -W. tak martwi o Panią Kowalską, jej zarobki i o to,że się „marnuje”.A ja myślę sobie,że właśnie jest odwrotnie,że się wcale ta jej wiedza nie marnuje.Ona tę wiedzę przekazuje nam -mieszkańcom.Po prostu pokazuje ,że mamy swoje prawa o które możemy się upominać , że władza jest dla nas a nie my dla władzy,że należy nam się szacunek od tej władzy,że władza to nie święta krowa.Taka świadomość jest bardzo pomocna ,ludzie budzą się ,coraz mniej się boją ,mają większą odwagę upominać się o swoje .Zorientowali się ,że władza nie zawsze musi mieć rację tylko dlatego,że jest władzą, że władza musi się liczyć z wyborcami i ich potrzebami.A to już jest bardzo dużo. A chcę poinformować równocześnie Suchą-W,że „pomoc społeczna dla mieszkańców” w piciu gorzały nie jest mieszkańcom potrzebna ,bo sobie sami świetnie z tym radzimy,a nawet przez to,że radna nie uczestniczy w tego typu imprezach więcej zostaje dla nas!! A z tego co wiem,to radna pomagała już mieszkańcom tak w swojej wsi jak i innym,którzy o taką pomoc proszą.A wiem to od osób które taką pomoc otrzymały.A to że nie pracując można nie mieć czasu to święta prawda ,bo też mam taka sytuację -wolę książki lub naukę niż wiejskie ploty!!I na koniec jeżeli mamy oceniać człowieka mierząc jego zasługi tym ile razy spotka się na imprezie wiejskiej suto zakrapianej -to nie dziwię się,że te oceny są tak niskie w naszej wsi i że coraz mniej osób uczestniczy .Ja też już nie chodzę ,bo plotki mnie nie interesują a prawdy to tam się nie uświadczy.

 10. W takim razie kolega Sucha-W z pewnością poinformował dlaczego podjęłam decyzję, że nie będę brała udziału w imprezach wiejskich w Kałowicach. O powodach poinformowałam mieszkańców na zebraniu wiejskim. I nie o brak czasu tu chodzi. Mieszkańcy Kałowic bardzo dobrze o tym wiedzą. Nie chciałam prać brudów na forum publicznym, ale być może nie da się tego uniknąć. Ponieważ takie zarzuty są stawiane także innym radnym wyjaśniam, że to sołtys z chętnymi mieszkańcami organizuje festyny na terenie wsi, nie radny (par. 14 Statutu sołectwa).

  • ludzie poglupieli zupełnie. Czasy PRL-u minęły. Pegieery pozamykane. Barki z alkoholem poznikały z gabinetów wójtów. Pewnie są tacy którym brakuje kaca z rana i obchodzonych w miejscu pracy zakrapianych alkoholem imienin pani Zosi i Józka . Nie jeden Maniek był tak kołowaty ,że 3 dni do domu dochodził, nie jednej sztachety brakowało w płocie . Rozpijanie społeczeństwa było elementem polityki.
   Sucha w – tęskni za tamtymi czasami. w całej Polsce pijany radny to wstyd a w suchej – element pracy społecznej. HAHAHA !!!!Sucha to w następnych wyborach testy powinna robić ile kto potrafi bez zagryzania wypić . Na radnego i na wójta wybierajcie tylko tych co na 3 promilach jeżdżą prosto i szybko. Będzie gwarancja że na każdej imprezie bedzie pracowac społecznie i do upadlego. HAHAHA!!!

 11. Nie wiem czemu wszyscy piszecie tu o piciu skoro nic takiego nie napisałem .Słyszałem tylko ze panią Beate poproszono czy upiekła by jakieś ciasto i o taka pomoc społeczna mi chodziło .A wszyscy rozpisują sie jakie to picie jest na imprezach wiejskich . „Uderz w stół, a nożyce się odezwą”

  • Sucha-W powinna wiedzieć, że widoczny efekt pracy społecznej na imprezach to pijani organizatorzy z sołtysami na czele. Jeszcze nie słyszałam, żeby udana impreza była od ciasta.

  • no, no , no .To tylko chodziło o ciasto? A komuś wytykać , że dla mieszkańców nie ma czasu, że nie udziela się społecznie to letko się napisało? Czyli wystarczy upiec ciasto i już mamy zaliczone prace społeczne i opinię : oto człowiek ,który poświęca się dla społeczeństa? Czy o to chodzi Suchej – w? Zaufanie na placku się buduje ?

 12. Do pewnego momentu zawsze piekłam ciasto, a jeżeli ja i mój mąż z powodu wyjazdu nie braliśmy udziału w imprezie wiejskiej, zostawialiśmy pieniądze. To ja sprzątałam świetlicę po wiejskiej imprezie, układałam kostkę brukową przed wiatą, sprzątałam teren należący do naszego sołectwa (tzw. czyn społeczny), wielokrotnie wpłacałam pieniądze na różne rzeczy, brałam udział w reprezentowaniu naszej wsi w innych miejscowościach itp. Mówię o czasie, kiedy byłam już radną. I pewnie byłoby tak nadal, gdyby nie to, że z kasy wiejskiej po jednej z imprez zniknęło ok. 3 000 zł. Poczułam się oszukana, zresztą nie tylko ja wycofałam się wtedy z działalności na terenie naszej wsi. Powiedziałam wyraźnie, że jeżeli pieniądze się nie znajdą, nie będę w żaden sposób wspierać złodziei i nie przyłożę ręki do żadnej z imprez. Szkoda tylko, że ci którzy być może maczali w tym ręce (wściekli na mnie, że kradzież wyszła na jaw), udają teraz swoje oburzenie, że jako radna nie pomagam w imprezach wiejskich. Na tym polega hipokryzja tych ludzi. Jako radna reaguję na każdy sygnał zgłoszony przez mieszkańców Kałowic i dbam o sprawy wsi. W tym nic się nie zmieniło i tak będzie nadal.

  • Jestem w szoku. Bardzo dobra decyzja radnej Kowalskiej. Krzywdzące ludzi plotki się preparuje ,żeby wlasne swiństewka przykryć. ludzi się dzieli. Kiedy to się zmieni?Krzykacze radnej do pięt nie dorastają. Gdyby wójtem był Grucela a przewodniczacą rady P.Kowalska to może byłaby szansa na zmianę .A tak obłuda jak plaga tusie rozlewa.

 13. Radny dąbrowski TO GMINNY pasożyty,,,,!a łagoda to cichy glonojad. Takich RADNYCH POTRZEBUJEMY. Glonojdòw okrągłoprzyssssawkowych ustach.Nie mogę mówić , Nic nie mogę ,mogę sssać i oblizywac Diete Radnego , Dobrobyt z rąk wòjtki, he he he. GMINNA
  Patologia która kieruje się PRYMITYWNYCH INSTYNKTAMI. Ktoś przeszkadza to UDERZA , Czegoś brakuje to KRADNIE. (chowa -ukrywa) NIE PODOBA SIĘ KRYTYKUJE KRZYCZY WYSMIEJE i ZBESZTA Nie wykształcona arystokracja(elita:-) Pani wójt. Wierchuszka o czystym sumieniu ! He he he he he he he
  Wstyd. Wstyd.
  Pani.Beata wytrwałości w tym Gminnym szmbie!Pozdrawiam 🙂

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here