Gdzie dziś znajdę najtańsze OC?

382
Ubezpieczenie

Wykupienie polisy OC wiąże się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. To efekt wprowadzonych kilka miesięcy temu podwyżek mających na celu m.in. poprawić jakość świadczonych usług. Nic więc dziwnego, że kierowcy stale poszukują ofert stanowiących najtańszą propozycję ubezpieczyciela. Czy jest na to szansa?

Wzrost cen OC był podyktowany kilkoma czynnikami. Przede wszystkim chodziło o dostosowanie się do próśb Komisji Nadzoru Finansowego o niezaniżanie stawek, wprowadzenie podatku bankowego oraz dostosowanie polisy OC do standardów AC. Koszty tych zmian jak zwykle ponoszą kierowcy – średnio obowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne wzrosło nawet o 55%.

Ile trzeba zapłacić za OC?

Wysokość składki obowiązkowego ubezpieczenia komunikacyjnego to wartość zależna od kilku czynników. Istotne znaczenie ma rocznik pojazdu, jego model czy pojemność silnika, miejsce zamieszkania, wiek kierowcy oraz posiadane zniżki. Dlatego ubezpieczyciel dokonuje indywidualnej wyceny obowiązkowej polisy. Niemniej jednak można uzyskać informację na temat wartości ubezpieczenia OC w obrębie miasta czy województwa, która będzie wyłącznie orientacyjną kwotą.
Zgodnie ze statystykami, najtańszą polisę odnotowano dla takich miast jak:

  • Szczecin – średnio 899 zł (oferta tańsza o 18% w porównaniu z innymi miastami)
  • Kraków – średnio 846 zł (różnica na poziomie 11%)
  • Bydgoszcz – 859 zł (taniej o około 13%).

Jak pokazują dane, najdroższe ubezpieczenie OC dotyczy kierowców m.in. z takich miast jak:

  • Wrocław – około 1089 zł (aż o 44% drożej w porównaniu z innymi lokalizacjami)
  • Poznań – średnio 927 zł (22% więcej niż w innych miastach)
  • Warszawa – około 969 zł (około 29% drożej niż w innych lokalizacjach)

Tanie OC nadal jest możliwe

Jeśli interesuje cię najtańsze ubezpieczenie OC w 2017 roku, nadal masz szansę z takiego skorzystać. Warto jednak mieć świadomość, że ceny – mimo wszystko – nie osiągną takiego poziomu jak jeszcze pół roku temu. Niemniej jednak każda oszczędność jest na „wagę złota”, choćby miało to być zaledwie 100-150 zł.

Chcąc dotrzeć do atrakcyjnej oferty obowiązkowego ubezpieczenia, nie można decydować się na przypadkową ofertę. Nie zawsze też dobrym rozwiązaniem jest przedłużanie polisy OC u tego samego ubezpieczyciela. Warto dokonać analizy ofert ubezpieczeniowych, korzystając z internetowych porównywarek.

Jeżeli zależy ci na dotarciu do najlepszych ofert, możesz porównać OC samochodu w porównywarce Rankomat.pl. Dzięki temu możesz zaoszczędzić do kilkuset złotych.

SPONSOROWANE

1 KOMENTARZ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here