Taekwon-do: Oborniki – pięknie!!!

392

W ostatnim czasie miały miejsce dwa wydarzenia sportowe, w których udział brali członkowie klubu Taekwon-do w Obornikach Śląskich.

W dniu 18 grudnia 2016 r. w Brzegu koło Opola rozegrano Ogólnopolskie Mistrzostwa Opolszczyzny Taekwon-do – pierwszą imprezę w sezonie 2016/2017 z cyklu PUCHARU POLSKI Polskiej Federacji Taekwon-do. W imprezie wzięło udział blisko 350 zawodniczek i zawodników od młodzika młodszego po super seniora. Doskonale poradzili sobie Aniela Dusińska i Tobiasz Dusiński. Ta pierwsza sięgnęła po złoty medal w młodzikach młodszych w BONG MATSOGI (walka miękkim kijem) oraz brązowy medal w konkurencji szybkościowej DOLLYO CHAGI (kopnięcie po półokręgu). Młodzik młodszy to kategoria obejmująca 5,6 i 7-o latki – konkurencje są specjalnie dostosowane do wieku ćwiczących, aby sprawić im wiele radości z nutką pozytywnego stresu. Brat Anieli, Tobiasz jako młodzik (8,9,10 lat) zdobył złoty medal w walkach miękkim kijem.

Z kolei w dniu 8 stycznia 2017 roku w Świebodzicach koło Wałbrzycha uczestniczyliśmy w Mistrzostwach Dolnego Śląska – impreza również miała charakter otwarty dla klubów z całej Polski i również należała do cyklu Pucharu Polski Polskiej Federacji Taekwon-do. Na starcie mieliśmy blisko 400 zawodniczek i zawodników we wszystkich kategoriach wiekowych. Aniela ponownie sięgnęła po 1 miejsce w walce miękkim kijem i 2 miejsce w technice szybkościowej. Tobiasz zdobył dwa złote krążki: w walkach miękkim kijem i technice szybkościowej. GRATULUJEMY MŁODYM ADEPTOM PODWÓJNEGO SUKCESU.

Więcej na następnej stronie…

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here