Kandydatów do tytuły „Społecznika Roku 2016” mógł zgłaszać każdy. Warunek był taki, że kandydat musiał aktywnie działać na rzecz lokalnej społeczności, ale nie mogło być to jego pracą zawodową. W regulaminie zapisano, że nie można przedstawiać kandydatur osób, które na co dzień zawodowo zajmują się działalnością na rzecz mieszkańców – jak na przykład dyrektorzy i pracownicy jednostek gminnych czy też radni.

Do III edycji Konkursu „Społecznik Roku 2016 Gminy Oborniki Śląskie” zgłoszonych zostało 11 osób, które angażują się w życie społeczne oraz przyczyniają się do rozwoju gminy Oborniki Śl. Komisja oddała głosy na swoich faworytów, a zliczyła je Katarzyna Jarczewska, szefowa wydziału obornickiej promocji. Jak mówiła, nikomu nie zdradziła wyników. Wielką galę konkursu zaplanowano na sobotę 21 stycznia, a odbyła się w świetlicy wiejskiej w Wilczynie.

Podczas imprezy panował rodzinny klimat. Niemal każdy z zaproszonych gości „przyniósł coś na stół”.

Otwierający imprezę burmistrz Arkadiusz Poprawa podkreślił, że gmina Oborniki Śl. jest wyjątkowa, ponieważ działa tu około 130-140 różnych stowarzyszeń. Podkreślił, że to właśnie ludzie chętni do pracy i angażujący się w życie społeczne, są największą siłą i wartością gminy.

CAŁY TEKST DOSTĘPNY PO ZALOGOWANIU.

REJESTRACJA

PODZIEL SIĘ

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here