Najwięksi społecznicy 2016 roku

502

Kandydatów do tytuły „Społecznika Roku 2016” mógł zgłaszać każdy. Warunek był taki, że kandydat musiał aktywnie działać na rzecz lokalnej społeczności, ale nie mogło być to jego pracą zawodową. W regulaminie zapisano, że nie można przedstawiać kandydatur osób, które na co dzień zawodowo zajmują się działalnością na rzecz mieszkańców – jak na przykład dyrektorzy i pracownicy jednostek gminnych czy też radni.

Do III edycji Konkursu „Społecznik Roku 2016 Gminy Oborniki Śląskie” zgłoszonych zostało 11 osób, które angażują się w życie społeczne oraz przyczyniają się do rozwoju gminy Oborniki Śl. Komisja oddała głosy na swoich faworytów, a zliczyła je Katarzyna Jarczewska, szefowa wydziału obornickiej promocji. Jak mówiła, nikomu nie zdradziła wyników. Wielką galę konkursu zaplanowano na sobotę 21 stycznia, a odbyła się w świetlicy wiejskiej w Wilczynie.

Podczas imprezy panował rodzinny klimat. Niemal każdy z zaproszonych gości „przyniósł coś na stół”.

Otwierający imprezę burmistrz Arkadiusz Poprawa podkreślił, że gmina Oborniki Śl. jest wyjątkowa, ponieważ działa tu około 130-140 różnych stowarzyszeń. Podkreślił, że to właśnie ludzie chętni do pracy i angażujący się w życie społeczne, są największą siłą i wartością gminy.

CAŁY TEKST DOSTĘPNY PO ZALOGOWANIU.

REJESTRACJA

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here