Nie zgadzamy się!

444

W odniesieniu do artykułu „Rodzice są przerażeni zmianami” z dnia 5 stycznia 2017 dotyczącego wprowadzenia reformy edukacyjnej w Obornikach Śl., nauczyciele Publicznego Gimnazjum w Obornikach Śląskich pragną odnieść się do wypowiedzi jednej z mam, nauczycielki wrocławskiego gimnazjum, która stwierdziła, że „w życiu nie posłałaby dziecka do obornickiego gimnazjum, bo uważa, że nauczyciele są niekompetentni”.

Wierzymy głęboko, że wypowiedź ta to jedynie skutek użycia niewłaściwego określenia, ponieważ kompetencje nauczycieli wiążą się z całym spektrum przygotowania zawodowego, jak i wieloletniego doświadczenia nie tylko pracy w gimnazjach, gimnazjach językowych ale i w szkołach podstawowych. Do wiadomości podajemy, że wszyscy nauczyciele w Publicznym Gimnazjum w Obornikach Śląskich ukończyli renomowane krajowe uczelnie wyższe oraz studia podyplomowe na tych uczelniach. Zakres naszych kompetencji jest niezwykle szeroki. Nasi uczniowie nie odbiegają poziomem wyników egzaminów gimnazjalnych ani poziomem wiedzy ogólnej od uczniów innych gimnazjów w całym Powiecie Trzebnickim. Osiągają sukcesy w konkursach szkolnych, gminnych, powiatowych, wojewódzkich i ogólnokrajowych. Dobrze sobie radzą w szkołach średnich ogólnokształcących oraz w technikach. Taka wypowiedź dotycząca niekompetencji nauczycieli mocno nas dotknęła, wręcz uraziła. Uważamy, że jest ona niesprawiedliwa i krzywdząca!

Nie życzymy sobie szkalowania nas, apelujemy o rozwagę w wypowiedziach i należny nam szacunek.

Nauczyciele Publicznego Gimnazjum im. Polskich Laureatów Nobla w Obornikach Śl.

4 KOMENTARZY

  1. Kompetencja – połączenie trzech atrybutów: wiedzy, umiejętności i postawy. Wyróżniają one daną osobę łatwością sprawnej, skutecznej, odpowiadającej oczekiwaniom jakościowym, realizacji danych zadań. Działania osoby kompetentnej, w danej dziedzinie, winny spełniać obowiązujące w danej społeczności/organizacji kryteria.

  2. Moj syn akurat byl w tej szkole jakis czas. Musialam go przenoesc bo to co tam sie dzialo to Sodoma i Gomora. Narkotyki, agresja. Pozniej przeciez nawet.jakas.dziwczynka popelnila samobokstwo. Wiec zgadzam sie.z ta pania ze cos tam zle sie dzieje.

  3. Nauczycielka gimnazjum to chyba za dużo powiedziane – pracownica biblioteki we wrocławskim gimnazjum, znana m.in z tego że doprowadziła do usunięcia nauczycielki matematyki ze szkoły, w której uczy się jej córka.

  4. Słyszeliśmy podczas sesji rozmowy dotyczące artykułu „Radni zdecydowali: podstawówki będą dwie”, różne DYSKUSJE na temat objęcia stanowiska dyrektora w SP2 w Obornikach Śląskich. Nie wiem do prawdy skąd „Nowa” (nota bene, gazeta tak przychylna obornickim włodarzom), czerpie te spekulacje dotyczące obsady stanowiska dyrektora w SP nr 2. Wszystko to informacje wyssane z palca, pewnie po to, aby odwrócić uwagę od faktów.
    O tym kto będzie piastował to stanowisko, wiadomo od dawna „Konkurs” jeszcze się nie odbył, a już wiadomo, kto go wygra. Gdzie tu sprawiedliwość???Widocznie wszystko w tej gminie jest ustawione. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że obecna dyrektor Gimnazjum z Pęgowa dobrze poradzi sobie z kierowaniem największą szkołą w gminie.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here