Chór Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Atena” z Obornik Śl.  pod dyrekcją Ewy Skubisz wykonał na VI-tym Powiatowym Przeglądzie kolęd w Czeszowie. Chór zaśpiewał także kolędy: „Bracia patrzcie jeno…”, i „Jezusek czuwa…”.

Koncert odbył się pod patronatem Stowarzyszenia Lokalna Grupa Działania-Kraina Wzgórz Trzebnickich oraz Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Mieszkańców Czeszowa PRO FUTURO, a prowadziła to spotkanie Redaktor Polskiego Radia Wrocław Małgorzata Majeran- Kokott. Miejscem występów był Hotel Niezły Młyn.

Na przegląd przyjechało kilkunastu wykonawców z powiatu trzebnickiego i okolic tj. zespoły ludowe, muzyczne, chóry, kwartet gitarowy i soliści. Wszystkich połączyła miłość do śpiewania i chęć zaprezentowania swoich talentów wokalno – instrumentalnych w repertuarze kolędowym.

Licznie przybyli też mieszkańcy Czeszowa i okolic. Prowadząca Przegląd Małgorzata Majeran – Kokott zachęcała artystów i przybyłych gości do wspólnego kolędowania, a każdy wykonawca w podziękowaniu otrzymał okolicznościowy prezent.

Mieszkanki Czeszowa częstowały przybyłych własnymi wypiekami, była też smaczna kawa i herbata. Udział w wydarzeniu był dla wszystkich uczestników wielkim przeżyciem duchowym i artystycznym.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here