Kim dla wójt Agnieszki Wersty są Wojciech i Zbigniew Rapp?

985

Ponownie wracamy do sprawy poruszanej już na łamach gazety. Dotyczy ona powiązań rodzinnych wójt gminy Zawonia z przedstawicielami firm, z którymi podpisuje umowy. Jak to się zaczęło?

Przypomnijmy. Podczas trwania sesji, która odbyła się 22 grudnia, został poruszony kontrowersyjny temat związany z podpisywaniem przez wójt gminy Zawonia, Agnieszkę Werstę umów na wykonywanie różnych usług w gminie. Jak się okazało, umowy były podpisywane masowo z firmami Panów Rapp, co zaniepokoiło radną Beatę Kowalską.

Po publikacji filmu z sesji (powyżej) wśród mieszkańców i internautów zawrzało. Wiele osób było zbulwersowanych, część nie miała nic przeciwko inwestycjom powierzanym lokalnym firmom, nawet rodzinnie powiązanym z wójt. Wyrażała jednak za to oburzenie związane z nieodpowiednim zachowaniem włodarza gminy.

W związku z tym, że wójt Wersta, po tym, jak w ubiegłym tygodniu ukazał się materiał z sesji, zakwestionowała stopień pokrewieństwa wskazany rzez radną podczas obrad, skontaktowaliśmy się z nią, żeby wyjaśnić sprawę. Zaproponowaliśmy Pani wójt udzielenie wywiadu (po wcześniejszym przesłaniu pytań, na które miałaby podczas rozmowy udzielić odpowiedzi).

Odpowiedź nadeszła 8 dni po wysłaniu zapytania. Trzeba jednak zaznaczyć, że w podanym przez siebie stanowisku nie odpowiedziała na kluczowe pytania dotyczące przedmiotowej sprawy. I co najważniejsze, nie wskazała, kim są dla niej przywoływani Panowie Rapp, powołując się wymijająco na art. 26 ustawy o pracownikach samorządowych z 21 listopada 2008r, który w ogóle nie ma związku ze sprawą.

Niestety, wójt gminy Zawonia, proszona przez nas kilkukrotnie o wyjaśnienia, nie chce jasno i konkretnie odpowiedzieć, na pytanie o powiązania rodzinne jej i Panów Rapp. Zamiast rzeczowej i precyzyjnej odpowiedzi, do której prawo mają mieszkańcy Gminy Zawonia, wójt zarzuciła nam nierzetelność i stronniczość.

Cała relacja ze sprawy wraz z przesłanym oświadczeniem Pani wójt Agnieszki Wersty w najnowszym wydaniu NOWej.

26 KOMENTARZY

 1. Błysnela wójt inteligencjom t ak wielką ,że trudno nadal pojąc kto z kim . Jest pewne ,że koniugacji nadal nie garnia. Gazeta wszystko zacytowała i można przesledzić cały trud umysłowy pani wójt. Tak wyjasnic , tak pogmatwać, żeby czytelnika zmęczyć i nic nie powiedzieć w interesującym temacie. Dowiedzięc się mozna w zamiast odpowiedzi na pytania – jaki to z radnej Kowalskiej czarny charakter wspierający sie rodziną i znajomymi w blokowaniu pracy urzedu. No i jakie mimo przeszkód i naruszania dóbr osobistych wójt sukcesy budzetowe odnosi.

  • Niech się już wójt bardziej nie ośmiesza i nie brnie w te brednie! Na filmie można zobaczyć jej zachowanie w całej krasie jak również kulturę osobistą.Po prostu ta pani nie znosi ,gdy ktoś ma inne zdanie,nie rozumie ,że radna jest po to by zadawać pytania a ona aby na nie rzeczowo i zgodnie z prawdą ODPOWIEDZIEĆ! Radni są łącznikiem między swoimi wyborcami(czyt.mieszkańcami) a Gminą i do ich OBOWIĄZKÓW NALEŻY wyjaśnienie pewnych kwestii z którymi ci się do nich zwracają.Dlatego P.Kowalska zawsze będzie solą w oku pani wójt,bo nie da się zbyć kłamstwem lub manipulacją i wójt powinna już z tym się pogodzić i przestać z nią walczyć bo po prostu nie wygra.Każde kłamstwo wcześniej czy póżniej ujrzy światło dzienne. Wójt myślała,że jak doprowadzi w pokrętny i nieuczciwy sposób do zmiany (dużo musiała włożyć w to wysiłku) przewodniczącego Rady Gminy to pozbędzie się kłopotu a tu nie wyszło!!P.Kowalska dalej robi swoje czyli to co do niej należy!Tak trzymać Pani Beato!!

   • Zgadzam się z Ewcią. Tak powinno być. Radny ma pytać a wójt, sekrekarz, skarbnik lub inny urzednik ma odpowiadac.Tak jest w mojej gminie (Oborniki). Bez obrazy, fochów, bełkotu. Radni rozliczają wójta z zarządzeń, z wykonania budżetu , uchwał. Jak jest inaczej to trzeba rozwiazać radę .

 2. Mieszkańcy powinni lepiej wybierać a nie dawać się nabierać na obiecanki. Takich karierowiczów trzeba pogonić. Z rodziną zdjęcia niech sobie zrobi bo jak sie tak będzie wypierać rodziny to sie obrażą. Znowu RIO w gminie na kontroli finansów, dotacji, umów. Poczekamy na wyniki .

 3. Jako przedsiębiorca wiem, jak wiele pracy trzeba włożyć we własny biznes, aby osiągnąć przyzwoity dochód roczny. Budżet gminy Zawonia na rok 2017 z dochodem 30.795.799,- zł. Przeglądam oświadczenia majątkowe wójt Wersty aby w świetle ostatnich doniesień prasowych, dowiedzieć się komu mieszkańcy gminy Zawonia powierzyli swoje podatki. Dochód wójtowej z tytułu prowadzenia własnej działalności wyniósł w latach: 2011 – 2.003,54 zł; 2012 – 10.716,88 zł; 2013 – brak wpisu (czy tak można?); 2014 – 17.368,96 zł. W 2015 roku z tytułu wynagrodzenia wójta gminy Zawonia – 117.771,11 zł brutto. Powyżej przeczytałem, że w gminie Zawonia jest kontrola RIO. Również czekam na wyniki.

  • Wziąłem kalkulator i dzielę przez 12 miesięcy. Niezła podwyżka. Ze 166 zł miesięcznie w roku 2011, do 9.814 w roku 2015 (podane wartości to średnie miesięczne, po zaokrągleniu). Po takiej podwyżce dostałbym małpiego rozumu. Pojechałbym na wycieczkę do Afryki albo do Ameryki Południowej, a nie tylko zazdrościł innym – skąd oni na to mają?

 4. O matuś , czy gazeta może pociągnąć zdjęcia fotoszopem? Jak dacie nastepną część telenoweli o wójt Zawoni radze nie powiększac bardziej zdjęcia. Sercowy jestem hehe .W gazetach sponsorowanych przez gminę nawet babka mi sie podobała bo sercowy jestem hehe

  • To są poważne sprawy, bo wójt naszej gminy nie odpowiada na proste pytanie. Tylko mąci informacjami, które dla przeciętnego człowieka są i tak niezrozumiałe. A co to znaczy dla mieszkańców? Są traktowani przez włodarza gminy, jak istoty niespełna rozumu. Włodarz uważa, że mieszkańcy gminy zawonia nie zrozumieją pokrętnych wypowiedzi i nie będą wiedzieli o co chodzi. Im mniej rozumieją, tym lepiej.

 5. sprawa byłaby mało istotna, gdyby wójt odpowiedziała na proste pytanie : tak lub nie i koniec. Nie byłoby dyskusji. Większość mieszkańców nie zarzuca jej, że zatrudniła osoby spokrewnione, tylko że nie chce się do tego przyznać.

 6. Osobiście dla mnie to Pani Wójt może sobie zatrudnić nawet całą rodzinę. Interesuje mnie tylko to czy podatki od nieruchomości będą niższe a przynajmniej takie same jak dotychczas. Co do zamówień publicznych to regulują to przepisy i jak jest coś nie tak to proszę zgłosić to do prokuratury. Proste 🙂

 7. DonKichot. Mam nadzieję ,że nigdy nie zostanie Pan/Pani Wójtem ,bo taki „tumiwisizm”, czy też „moja chata z kraja”nie wróżyłyby niczego dobrego dla mieszkańców.Interesy własne wyrażnie przeważają nad interesem publicznym.

 8. Mój interes jest interesem gminy. Jak ja płacę forsę na podatki to interesuje mnie tylko to aby były niskie!
  Pani Wójt może sobie zarabiać nawet 100tys/mies, ja chcę płacić niskie podatki.
  Władza ma być opłacana dobrze, jak się nie spisze to dostaje”KOPA W SATELITĘ”!!!!!
  Wybory wszystko wyjaśnią.

 9. Wójt nie chce się przyznać, że to jej rodzina, bo doskonale wie jak to wygląda. Don Kichot nie każde działanie o korupcyjne jest przestępstwem. A mnie interesuje, czy wybrałam wójta uczciwego, czy krętacza oraz komu i dlaczego rozdaje moje pieniądze. Jeżeli wójt będzie zarabiał 100 tys,. to twoje podatki wzrosną 10 razy. Hahaha

 10. Don Kichot ty nie płacisz forsy na podatki, tylko płacisz podatki na różne rzeczy finansowane z budżetu gminy. Między innymi na pensję wójt i roboty wykonywane między innymi przez firmę Rapp. Widzisz już związek czy dalej nie?

 11. Niech wójt przestanie kręcić tylko zacznie ogłaszać przetargi. Jak jej rodzina wygra przetarg, to złego słowa nie powiem. I po temacie. A jak nie, to trzeba ją odwołać. Tylko dla kasy wójtem została. W gminie liczą się kiełbaski, pioseneczki, pucharki. A mieszkańcom będzie goło i wesoło.

  • To poczytaj fb gminy. Kielbaski, pioseneczki pucharki to wlasnie juz bylo, to robili poprzednicy dlaczego dopiero teraz będzie remontowany dach w szkle w Zawoni. Wiadomo od dawna że dach na szkole jest do remontu i dopiero wójt się za to zabrała i będzie rozbudowa!

   • Nie zapominajmy ,że obeca wójt była radną 2 kadencje . Nie przypominam sobie żeby była zainteresowana remontem dachu w szkole. A więc o dachu z dziurami wiedziała i : decydowała o zakupie blachy na dach , potem decydowała o rezygnacji z położenia a potem o sprzedaniu za bezcen nowej ale przez niewłasciwe składowanie – starej blachy . Nie myslała o dachu jako radna a teraz pierwszy remont i pierwsza rozbudowa… Po trzech latach coś pierwszego. Po 240 tys. pobranych jako wynagrodzenie . Bo do tej pory to tylko pierwsze światła w Zawoni . Daj Boże ostatnie.

    • Jaki dach? Jaka blacha? Myli Pani budynek, blacha była kupiona na stary budynek i doksonale Pani o tym wie, a rozbudowa dotyczy nowego parterowego budynku!!!!! Jakie 3 lata? Dopiero 2 ! A światła? Mieszkancy Zawoni nawet przeciwni teraz chwalą. A kto decyduje jakie inwestycje są wniskowane o dofinansowanie? Rada gminy czy wójt? To dlaczego poprzedni wójt nie skladal wniosków o remont? A Wersta to była radna z Czeszowa czy Zawoni?

     • To ile szkoła ma tych dachów do naprawy ? Wójt faktycznie jest trzeci rok, trzeci budżet. Jakie inwestycje są realizowane powinna decydować wójt w porozumieniu z radą gminy i przy udziale mieszkańców.Sama wójt podaje przy okazji swoich projektów, że są robione wg potrzeb mieszkańców. Biorąc pod uwagę że potrzeb jest wiele to za każdą potrzebą stoją jacys mieszkańcy . A światła – zalezy gdzie sie ucho przyłozy. Wiekszośc , mniuejszośc nie wiem i nikt nie wie. Kosztowały za duzo. Jestesmy za biedną gminą na takie rarytasy. jest za ciemno tam ,gdzie powinno być jasno. RadnaWersta nie zabiegała o remont szkoły w Czeszowie . O nic nie zabiegała bo na sesje nie chodziła. Szkoły w Czeszowie nie lubi – wiodomo dlaczego dzieci zabrała do innej szkoły. Inni wójtowie tak nie robili.

 12. Dlatego trzeba chodzić na wybory!
  Ja byłem i teraz ufam że moje pieniądze które płacę na podatek wydawane są właściwie.
  Kto ma wątpliwości lub ma dowody na niegospodarność zobowiązany jest z mocy prawa do zgłoszenia tego do prokuratury. Jeżeli tego nie zrobi sam podlega sankcji karnej!

 13. Konstrukcję dachu nad budynkiem, stan konstrukcji dachu, nad budynkiem, który wójt chce rozbudować, należy koniecznie zgłosić do kontroli inspektora powiatowego i prokuratury. Zrobić fotki na pamiątkę i porównać z dokumentacją. Bo dziwnym zbiegiem okoliczności, przy budowie budynku szkolnego oraz pękającej dziś sali sportowej powtarzały się osoby. Wójt Wersta przez 8 lat była radną i nie zajmowała się potrzebami szkoły. A teraz ? Co z tą blachą. Pani wójt, na który dach była kupiona blacha? Przed zakupem z pewnością była dokumentacja, z której wynika ile blachy trzeba kupić. Jako radna zatwierdzała pani ten zakup.

 14. Prokurator byłby wezwany ale ktoś ostrzegł ludzi budujących boisko plażowe (na boisku obok szkoły w Zawoni). Ostrzegł tych ludzi, że pod ziemią jest linia energetyczna. Ludzie sprowadzili specjalistę z urządzeniem, który potwierdził, że pod ziemią jest nieujawniony kabel energetyczny. Kabel został położony w roku 2012 lub 2013 i posłużył do zasilenia klimatyzacji w sali gimnastycznej. Pani wójt była w tym czasie radną. Czy zainteresowała się pani tym wydatkiem? W tym konkretnym przypadku doszło do zagrożenia zdrowia i życia ludzi !!!!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here