Zgłoś się po pojemnik

329

Jak czytamy na stronie internetowej Urzędu Miejskiego w Żmigrodzie, w związku ze zmianą regulaminu utrzymania w czystości i porządku na terenie gminy Żmigród, właściciel nieruchomości jest zobowiązany do selektywnej zbiórki popiołów oraz żużla z palenisk do specjalnych pojemników. W związku z tym, jest zakaz mieszania popiołu z innymi śmieciami.

W związku z tym – jak napisali urzędnicy – wszystkie posesje, które korzystają z ogrzewania domów lub podgrzewania wody z instalacji na koks lub węgiel dostaną dodatkowe pojemniki na popiół i żużel.

Pojemniki będą przywożone bezpłatnie. Jedyne co muszą zrobić właściciele pieców na paliwo stałe to zgłosić się do firmy LECH-Met, nr tel. 71 385 44 73 lub do MZGK Sp. z o.o. nr 71 385 30 31 wew. 43.

Przypomnijmy, że Gmina Żmigród jako pierwsza (i do tej pory jedyna w powiecie) zdecydowała o konieczności segregowania popiołów i żużlu. jak uzasadniali urzędnicy, odpad ten jest bardzo ciężki, co powoduje, że śmieci objętościowo jest mniej, ale są ciężkie. Segregowanie kolejnego odpadu daje nie tylko korzyści ekonomiczne, ale i ekologiczne.

 

1 KOMENTARZ

  1. niestety kubełki były w ograniczonej ilości i nie starczyło dla każdego kto ma piec.dwie wtopy w tej akcji-debilne tłumaczenie dlaczego kubły nie mają kółek(bo producent zrezygnował z nich dlatego że się psuły-żeby tylko tego nie czytali producenci samochodów bo będziemy mieli auta bez kół)w sumie dobrze że nie zrezygnował jeszcze z pokrywy bo też pewnie czasami odpada.I po drugie można było przewidzieć jakie będzie zapotrzebowanie na pojemniki,niestety ja usłyszałem od miłej pani że się skończyły darmowe i muszę sobie kupić .
    ps.do DYREKTORA MZGK-tę pieczątkę to zamiast na kopertach przybijaj pan sobie na czoło(gość ma chyba manię wielkości,lub jak był mały to koledzy go bili).Normalnie jaja

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here