Szlakiem opadłych liści

128

Punkty kontrolne posiadają różną wartość punktową w zależności od poziomu trudności (im trudniej jest go znaleźć, tym więcej punktów za jego potwierdzenie). Przed startem zespoły decydują się, które i w jakiej kolejności próbować potwierdzić – każdy zespół opracowuje swój wariant trasy.

Zespoły poruszają się wyłącznie pieszo, używając mapy i kompasu do orientacji w terenie. Zawody są otwarte dla uczestników w różnym wieku, zarówno dla kobiet jak i mężczyzn.

Rogaining jest wspaniałą imprezą na orientację o charakterze turystyczno-sportowym, zarówno dla „wyrypiarzy”, jak i dla osób startujących rekreacyjnie – ciekawa forma zabawy również dla rodzin. Po otrzymaniu mapy każdy zespół ustala które i w jakiej kolejności punkty potwierdzać. Można opracować swój wariant o dowolnej długości – zarówno na 5 km, jak i na 70 km – i zmieniać go w trakcie pokonywania trasy.

Tak więc to nie tylko zawody dla elity pasjonatów, ale dla każdego, kto kocha naturę i chce odpocząć od miasta, pracy, ludzi i innych zwykłych rzeczy codziennego życia. W tym roku XI edycja odbyła się w nocy z 19 na 20 listopada na Wzgórzach Niemczańsko-Strzelińskich. Baza zawodów (również biuro zawodów) znajdowała się w sali gimnastycznej Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Kamienniku (woj. opolskie). Tu od godziny 15.00 w sobotę można było potwierdzać swój udział w imprezie.

Więcej w wydaniu papierowym lub e-wydaniu, które można kupić tutaj.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here