Jakie inwestycje w Zawoni w 2017 roku?

560

Podczas ostatniego zaplanowanego na 2016 rok posiedzenia Rady Gminy Zawonia, poznaliśmy program planowanych inwestycji na terenie gminy w 2017 roku.

W prezentacji multimedialnej dotyczącej planu inwestycji na nowy rok, wójt Agnieszka Wersta ujęła między innymi rozbudowę szkoły w Zawoni, wspomnianą już adaptację kościoła poewangelickiego na siedzibę GOKiB, termomodernizację szkoły w Czeszowie, budowę kanalizacji ściekowej w Suchej Wielkiej wraz z modernizacją oczyszczalni ścieków i budową przepompowni wody w Tarnowcu, przebudowę ulicy Konopnickiej w Czeszowie, przebudowę działki numer 593 w Zawoni, rekultywację wysypiska śmieci w Skotnikach, budowę ścieżki przyrodniczo – edukacyjnej grochowska polana czy rozbudowę oświetlenia ulicznego.

Wśród przedstawionych w trakcie trwania sesji inwestycji, znalazł się także plan remontu budynku Urzędu Gminy. Odnośnie tego projektu padło sporo pytań.

Obszerna relacja z sesji jest dostępna w najnowszym wydaniu NOWej.

 

 

7 KOMENTARZY

  1. Wydając na remont budynku urzędu gminy w Zawoni ponad 200 tysięcy, i nie uwzględniając w budynku użyteczności publicznej windy i toalet dla niepełnosprawnych, to według mnie SKANDAL!!! Takim stanowiskiem wójtka okazuje LEKCEWAŻENIE!!! ludziom starszym, niepełnosprawnym, matkom z malutkimi dziećmi. Inne instytucje o środki na budowę windy występują do Pefron.u. Wójtki obiecanki, że pozyska działkę i wybuduje nowy urząd to kpina. Skąd na to weźmie pieniądze? Podniesie mieszkancom podatki?

  2. Ona wychodzi chyba z założenia, że zawsze bedzie zwinną i przebiegłą lisicą a starość i niedołężność jej nie dopadną. A moje łapki zestarzeją się 🙁

  3. W 2017 roku wójt zaplanowała rozbudowę szkoły w Zawoni. To wielkie szczeście. Ten parterowy budynek, który ma być rozbudowany, jest najmłodszym wybudowanym obiektem ale jak twierdzą świadkowie, z więźbą dachową w opłakanym stanie. Krokwie podparte są stemlami z drewna, żeby dach nie spadł na strop. Krokwie, które uległy wygięciu, zostały wzmocnione deskami. Czy to co zobaczyli świadkowie, jest jeszcze aktualne? Czy oglądał to Powiatowy inspektor nadzoru budowlanego?

  4. Najpierw niech pozyska te pieniądze, bo plany to każdy potrafi robić. Kanalizację mieliśmy mieć już wiele lat temu, nawet wniosek już był złożony i co? I nic.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here