„Wymień piec, nie zatruwaj środowiska”

1017

Jak informuje Urząd Miejski, gmina Oborniki Śląskie rozpoczyna przygotowania do pozyskania zewnętrznych środków finansowych na zadanie polegające na wymianie starych kotłów na paliwa stałe, na instalację źródeł ciepła opartych o odnawialne źródła energii (np. pompy ciepła) lub spalające biomasę (np. na pelet) lub paliwa gazowe (jedynie w uzasadnionych przypadkach wynikających z audytu energetycznego) w budynkach mieszkalnych jednorodzinnych. Co ważne, ze składaniem wniosków trzeba się spieszyć, ponieważ będą przyjmowane tylko do 20 stycznia 2017 r.

Więcej informacji można uzyskać pod nr tel. 71 310 35 19 wew. 434 lub 446, bądź e-mail: ochrona.srodowiska@oborniki-slaskie.pl.

2 KOMENTARZY

  1. Zgodnie z ustawą o ochronie środowiska (art. 479), Wójt sprawuje kontrolę nad ochroną środowiska na terenie swojej gminy i może do tego upoważnić swoich pracowników do przeprowadzania fizycznych kontroli w gospodarstwach domowych w zakresie ustalenia czym w danej chwili palone jest w piecu. Za nieudostępnienie urządzenia grzewczego do kontroli lub w przypadku ustalenia , że spalane są odpadki i plastiki – są określone sankcje wynikające z kodeksu karnego (mandat). Czy takie kontrole są prowadzone? Czy takie kontrole prowadzi Wójt Gminy Wisznia Mała? Chyba nie, bo np. przez Mienice i Piotrkowiczki trudno przejść wieczorem z racji dymu z palonych butelek, sklejek, opon i starych butów….Pewnie w innych miejscowościach jest podobnie. A możę by Wójt Wiszni Małej wystąpił z podobną propozycją co Wójt w Obornikach? Panie Wójcie – no niech się Pan wybierze w teren i pooddycha tym dymem, a nie tylko wygłasza okolicznościowe przemówienia….

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here