Złapali recydywistkę „tytoniową”

684
Mat. KPP w Trzebnicy

Już trzeci raz policjanci zatrzymali mieszkankę naszego powiatu za to samo przestępstwo – handel nielegalnym tytoniem. Tym razem policjanci znaleźli 103 kg tytoniu, 18 paczek papierosów bez znaków akcyzy oraz 360 sztuk papierosów.

Jak poinformowała Daria Szydłowska, pełniąca obowiązki oficera prasowego KPP w Trzebnicy, policjanci wydziału kryminalnego, po raz trzeci zatrzymali mieszkankę powiatu trzebnickiego, która to w jednym ze sklepów wprowadzała do obrotu wyroby tytoniowe bez znaków skarbowych, a przez to działała na szkodę Skarbu Państwa.

Podsumowując, funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego łącznie zabezpieczyli 136 kilogramów tytoniu, 560 sztuk papierosów, 18 paczek papierosów bez akcyzy oraz kilkadziesiąt sztuk perfum znanych światowych marek – mówi policjantka.

Jak dodaje funkcjonariuszka, na podstawie kalkulatora Urzędu Celnego wyliczono, że zatrzymana, z tytułu niezapłaconej akcyzy naraziła Skarb Państwa, na 102 tys. zł. straty.

Obecnie policjanci szczegółowo wyjaśniają okoliczności w tej sprawie. Za przestępstwo skarbowe grozi grzywna lub kara pozbawienia wolności do lat 3 – mówi Daria Szydłowska.

Sprawa trafi do sądu, a biorąc pod uwagę, że do przestępstwa doszło po raz trzeci, można się spodziewać, że tym razem kara będzie surowa.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here