Księgowość Internetowa czy klasyczny księgowy, co lepsze?

144

Z prowadzeniem firmy wiąże się wiele obowiązków. Oczywiście korzyści z pracy na własne konto są bardzo duże. Zyskujemy wiele samodzielności, nie musimy uzgadniać z nikim urlopów oraz możemy kierować swoją karierę i firmę w wybranym przez siebie kierunku. Nie zmienia to jednak faktu, że aby prowadzić dobrze prosperujący biznes musimy poświęcić szczególnie na początku dużo czasu oraz często pieniędzy. Najważniejsze jest jednak to, aby nie rezygnować przy niewielkich niepowodzeniach i stale trzymać się planu, jaki opracowaliśmy i dążyć do celu.

Dużym problemem dla początkujących przedsiębiorców może okazać się prowadzenie rachunkowości w firmie. Zatrudnienie księgowej lub zlecenie tego zadania w biurze rachunkowym jest oczywiście dużo łatwiejsze, jednak większość małych firm nie ma wystarczającej ilości gotówki na zatrudnienie pracowników. Doskonałym rozwiązaniem może okazać się nowoczesny program do księgowości. Dzięki niemu zyskujemy narzędzie, które bez problemu będziemy umieć obsłużyć i prowadzić księgowość w naszym przedsiębiorstwie.

Nowoczesne programy do księgowości działają online, co oznacza, że nie musimy ich instalować na komputerze, a do ich obsługi wystarczy łącze internetowe. W skład takiego systemu księgowego wchodzi m.in. oprogramowanie do faktur, moduł zarządzający majątkiem trwałym oraz inne dodatki przydatne w każdej branży. Dzięki takiemu programowi prowadzenie podatkowej księgi przychodów i rozchodów nie sprawia problemów nawet osobom ze słabą znajomością zagadnień ekonomicznych oraz rachunkowych. KPIR uzupełniana jest praktycznie z automatu, wystarczy księgować faktury przychodowe oraz kosztowe.

Księgowość online jest coraz częściej wybieranym rozwiązaniem, które pozwala na zaoszczędzenie pieniędzy oraz samodzielne załatwianie spraw rachunkowych. Dzięki temu nie musimy dawać dostępu osobom trzecim do dokumentów naszej firmy.

Każdy program do księgowości, który pracuje online, świetnie sprawdzi się w firmach oferujących swoje usługi online. Większość freelancerów prowadzących małe firmy ceni programy pracujące w chmurze z prostego powodu – łatwej dostępności do aplikacji bez znaczenia, w jakim miejscu na świecie się znajdują. D obsługi księgowości wystarczy dowolne urządzenie mobilne z dostępem do internetu. Dzięki takiej aplikacji mogą prowadzić swoje internetowe biuro rachunkowe bez konieczności wizyt w tradycyjnych biurach oraz bez potrzeby korzystania z usług księgowego. Darmowy program do wystawiania faktur, jaki zainstalowany jest w systemie do rachunkowości online, pozwala na ekspresowe wystawienie faktury oraz wysłanie jej kontrahentowi na adres e-mail. Taka funkcja znacznie przyspiesza wymianę dokumentów w przedsiębiorstwie oraz rozliczenie wykonanych prac.

Świetną ofertę zawierającą program do prowadzenia księgowości znaleźć można w serwisie biuro24h.pl, w którym znajdziemy także program do wystawiania faktur online oraz inne narzędzia rachunkowe ułatwiające prowadzenie firmy. Wystawianie faktur z takim programem jest dziecinnie proste i nie wymaga znajomości zasad rachunkowych – wystarczy kilka kliknięć, aby wystawić i wysłać fakturę do klienta.

Nie tylko freelancerzy będą zadowoleni z takiego rozwiązania. Małe i średnie firmy, które zatrudniają pracowników, także mogą bez problemu korzystać z zalet, jakie oferują współczesne programy do księgowości przez internet. Mają one o wiele więcej zalet niż te, które oferuje zatrudnienie pracownika na stanowisko księgowego lub fakturzysty. Nowoczesne technologie i programy komputerowe skutecznie przyspieszają rozwój firmy oraz wpływają na obniżenie kosztów. Programy komputerowe przyspieszają także obieg dokumentów w przedsiębiorstwie i skracają procesy decyzyjne związane z działalnością.

Osoby, które jeszcze zastanawiają się nad takim programem, powinny jak najszybciej zarejestrować się w nim i skorzystać z bogatej funkcjonalności, jaką oferują internetowe biura rachunkowe. Dzięki nim można bez problemu prowadzić rachunkowość bez bardzo dokładnej jej znajomości oraz rozliczać się co miesiąc w sposób prawidłowy. Dane zapisane na serwerze usługodawcy oferującego tego typu usługi są w pełni zabezpieczone przed wykradnięciem oraz utratą.

Artykuł został przygotowany przez doświadczony zespół firmy biuro24h.pl. Biuro rachunkowe wdrażające innowacyjne rozwiązania dla księgowości online.

4 KOMENTARZY

  1. O jednym warto wspomnieć wybierając program do fakturowania, a mianowicie trzeba się dowiedzieć, czy współpracuje z używanym programem pocztowym.
    Mój poprzedni program przestał współpracować z Outlookiem po aktualizacji do Windows 10, na szczęście dość szybko znalazłam alternatywę.

  2. A może zamiast samego programu do fakturowania czy księgowości pomyśleć nad czymś większym? Są jeszcze inne działy w firmie: kadry, magazyny, produkcja i informacje z tych działów muszą być w księgowości wklepywane ręcznie. Można temu zaradzić kupując zintegrowany program ERP – wtedy wszyscy pracują w jednym systemie i informacje są zawsze aktualne. Do tego można ograniczyć papierowe dokumenty i oszczędzić sporo czasu.

  3. Znalazłam dla swojej firmy jeszcze lepszą usługę. Od niedawna korzystamy z e-liczyka, czyli księgowości internetowej świadczonej przez moje biuro rachunkowe.

  4. Zdecydowałam się na przeniesienie swojej księgowości całkowicie do sieci, nie tylko, na możliwość znacznie łatwiejszego zarządzania finansami, ale również dzięki wielu dodatkowym funkcjom jakie oferują takie biura rachunkowe online jak to: https://ifirma.pl/uslugi/rachunki-uproszczone Można tu znaleźć nie tylko moduły do zarządzania zasobami firmy, ale także, programy do faktur i inne. Nie mówiąc już o pełnym wsparciu ze strony ekspertów niemalże na każdym kroku.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here