Typowe sytuacje kiedy warto wezwać elektryka

332

Jeżeli twój dom nie został zbudowany w ciągu kilku ostatnich lat to istnieje spora szansa, że twoja instalacja elektryczna wymaga naprawy lub odświeżenia. Nowe normy związane z instalacjami w mieszkaniach i domach sprawiają, że korzystanie z urządzeń zasilanych prądem staje się bezpieczniejsze i oszczędniejsze. Poniżej przedstawiliśmy kilka najczęściej występujących sytuacji kiedy powinien się u nas zjawić elektryk.

Wybijające korki pozostawiają Cię w ciemności

Jeżeli często zdarza się, że nagle bez powodu lub po włączeniu większej ilości urządzeń gasną wszystkie światła i wybija Ci w domu korki oznacza to, że któryś element instalacji posiada wąskie gardło lub poważną usterkę. Elektryk powinien sprawdzić czy instalacja i bezpieczniki przygotowane są do obecnego obciążenia.

Światła przygasają lub migocą

Czy twoja suszarka powoduje, że światła w łazience przygasają? Może gdy lodówka włącza sprężarkę światła zaczynają mrugać? Wiele urządzeń domowych opartych o silniki elektryczne korzysta z wysokiego napięcia i powinny być obsługiwane przez specjalne, osobne obwody. Jeżeli mniejsze urządzenia również wywołują ten problem zastanów się nad założeniem dla nich specjalnego obwodu dwudziestoamperowego dedykowanego do takich rozwiązań.

Kable przy gniazdku powoli zaczynają przypominać ośmiornicę

Wiele domów i bloków budowana była w czasach, gdy jedno gniazdko w pokoju wystarczało aż nadto. W dzisiejszych czasach, gdy w pokoju trzymamy telewizor i komputer z osprzętem, konsolę do gier, dodatkowe oświetlenie, a chcemy jeszcze gdzieś upchnąć dodatkową ładowarkę i kilka innych urządzeń nagle okazuje się, że do jednego gniazdka podłączyliśmy 2 przedłużacze i trzy rozdzielacze, co jest niesamowicie niebezpieczne. Zamów fachowca, który wspólnie z tobą zastanowi się w jaki sposób optymalnie rozłożyć układ gniazdek w mieszkaniu. Na prośbę elektryk umieści w ścianie również kable koncentryczne, HDMI czy internetowe co pozwoli na uporządkowanie pozostałych kabli i sprawi, że mieszkanie stanie się schludniejsze i łatwiejsze w utrzymaniu.

Kiedy kupisz mieszkanie w starym budownictwie

Bardzo często mieszkania w blokach z wielkiej płyty i kamienicach posiadają starą, słabą i relatywnie niebezpieczną instalację elektryczną. Bardzo dobrym pomysłem jest przeprowadzenie audytu przez elektryka, który oceni czy i jakich zmian należy dokonać aby instalacja była sprawna, bezpieczna i oszczędna. Na stronie internetowej https://www.twoielektrycy.pl/ znajdziesz tanich fachowców z twojej okolicy świadczących usługi elektryczne.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here