Rózga od Wojewody. Podwyżka pensji starosty nielegalna

750

Uchwała podjęta przez Radę Powiatu głosami radnych PiS, radnych burmistrza Długozimy i dwóch radnych PO jest niezgodna z prawem. Wojewoda Dolnośląski Paweł Hreniak wydał 20 grudnia 2016 roku rozstrzygnięcie nadzorcze, w którym stwierdził nieważność podjętej uchwały (poniżej publikujemy pismo wojewody).

Jak zauważył nadzór prawny, sumaryczna pensja zaproponowana przez radnych w uchwale, jest wyższa, niż dopuszczalne prawem maksimum.

Przypomnijmy, że uchwałę o podwyżce wprowadzono do porządku obrad „kuchennymi drzwiami”, zaraz po rozpoczęciu sesji. Radni prosili by ją omówić i podać, ile starosta będzie zarabiał, ale zarówno wnioskodawca Daniel Buczak, czy starosta Wysocki i wicestarosta Trela, nie udzielili odpowiedzi.

Spuszczali jedynie głowy i nie chcieli w ogóle dyskutować nad uchwałą. Teraz okazało się, że wyliczając stawki, byli tak hojni, że pensję podnieśli do poziomu wyższego niż przewiduje prawo.

Co ciekawe w uchwale napisano również, że starosta otrzyma wyrównanie z datą wsteczną czyli od 1 stycznia 2016. W ten sposób wypłacono staroście, dodatkowo, około 70 tys. zł.

Teraz najprawdopodobniej będzie musiał zwrócić nielegalnie pobrane wynagrodzenie. Kolejną sesję rady zaplanowano pod koniec grudnia, więc można się spodziewać, że uchwała wróci na sesję. Czy tym razem, będzie normalnie omawiana?

 

Rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody nie pozostawia wątpliwości. Uchwała podjęta została z naruszeniem prawa…
Rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody nie pozostawia wątpliwości. Uchwała podjęta została z naruszeniem prawa…
Rozstrzygnięcie nadzorcze wojewody nie pozostawia wątpliwości. Uchwała podjęta została z naruszeniem prawa…

3 KOMENTARZY

  1. żenada, żenada, żenada…parcie na szkło i na kasę trzebnickiego starosty. Wiedząc ile wynosi górny pułap wynagrodzenia i przekroczyć ten pułap świadomie, to trzeba….być tylko trzebnickim urzędnikiem.
    No ale czego spodziewać się od trzebnickich urzędników ????? Na wieńcach, pomnikach, wywiadach i fałszowaniu rzeczywistości – to oni się znają jak mało kto. Ale już np. na udostępnianiu informacji publicznej – to już wogóle. Niech ktoś dopilnuje tylko, aby starosta zwrócił 70 tys. nienależnego wyrównania. No żenada, żenada, żenada….

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here