Mobbing czy notoryczne zaniedbania w świetlicach?

485
Dziura w ścianie budynku świetlicy

Temat znajdującej się w tragicznym stanie technicznym świetlicy w Sędzicach ciągle wraca, tyle że z nowymi wątkami. Tym razem znamy już ekspertyzę techniczną budynku. Doszły do nas także informacje dotyczące zaniedbań w innych, istniejących budynkach świetlic na terenie gminy Zawonia. W tle publiczne pieniądze…

Przypomnijmy: koszt budowy świetlicy w Sędzicach wyniósł ponad 460 tys. zł. Kompletne zaniedbanie budynku i niewykorzystanie możliwości, wynikających z gwarancji wykonawcy, jest jednoznaczne z zaprzepaszczeniem publicznych pieniędzy. Z zebranych przez nas informacji wynika, że zaniedbań świetlic w gminie Zawonia było więcej niż początkowo sądzono.

  • O stanie świetlic wielokrotnie rozmawiałem z dyrektor ośrodka, także w kontekście wyciągnięcia osobistych konsekwencji w razie braku poprawy stanu rzeczy. Była publiczna informacja, że mimo pierwotnej niechęci, co do dokonywania zmian personalnych w kierownictwie, pod koniec kadencji bliski już byłem tej decyzji. O takich zamiarach informowałem także dyrektor GOKiB. Niestety, w wyniku wyborów realizacja tych zamierzeń została przerwana. Rok po tym, dyrektor GOK wystąpiła przeciwko mnie z oskarżeniem o mobbing, myląc go z prawem przełożonego do oceny podwładnego i obowiązkiem do sumiennego wykonywania swoich obowiązków – odpowiedział Robert Borczyk.

Do tej pory nikt nie poniósł konsekwencji za zaniedbanie swoich obowiązków i zaprzepaszczenie ogromnej kwoty. Paradoksalnie, karę za zaniedbania, poniosą za to mieszkańcy – zapłacą raz jeszcze za remonty zniszczonych budynków.

Więcej na ten temat w ostatnim wydaniu NOWej.

2 KOMENTARZY

  1. DonKichot ma absolutnie rację. Sprawa w tej chwili wygląda tak: niemal w każdej wiosce buduje sie świetlicę, nierzadko przy dofinansowaniu z unijnych środków. Każda ze świetlic jest całkiem dobrze wyposażona. Problem w tym, że w tych świetlicach nic się nie dzieje. Są jedynie spotkania wiejskie i stypy. Nawet radni wiosek z powiatu DTR zabiegając o świetlice w swoich wioskach – organizują przyjęcia rodzinne i wesela w nowym hotelu w Trzebnicy….
    Ja osobiście proponowałbym kontrolę dokumentacji wszystkich wybudowanych świetlic, pod kątem racjonalnego wykorzystania środków publicznych. A dlaczego nie? Jak były podpisane umowy? Kto był wykonawcą? Czy dobrze był zorganizowany przetarg? Warto to sprawdzić. Niech NOVA nagłośni sprawę.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here