To będzie rok rekordowych inwestycji

856

Mija już połowa kadencji burmistrza Arkadiusza Poprawy. Co udało się już zrobić burmistrzowi, na jakie inwestycje mieszkańcy mogą liczyć w najbliższym czasie, jak wygląda sytuacja finansowa gminy, a także czy zamierza wprowadzić jakieś zmiany personalne w gminnych jednostkach – o tym wszystkim rozmawiamy z Arkadiuszem Poprawą.

NOWa: – Właśnie mija połowa Pana kadencji. Które z obietnic wyborczych udało się już spełnić?

Arkadiusz Poprawa: – Większość moich obietnic była związana z pozyskaniem środków unijnych, jeszcze jesteśmy w trakcie tego procesu. Na pewno udało się już poprawić estetykę gminy. Myślę, że w przyszłym roku będzie to jeszcze bardziej widoczne, kiedy będziemy upiększać skwerki. Zmiany widać i w mieście i na wioskach, choć trzeba przyznać, że na wsiach ogromną pracę wykonują sami mieszkańcy i stowarzyszenia. Niektóre inwestycje wydają się małe, ale są znaczące: otwieramy parki, co powoduje, że nie ma w nich bałaganu i jest bezpieczniej. Udało się uruchomić staw przy ul. Kard. Wyszyńskiego, który z założenia miał być zbiornikiem retencyjnym. Zawodnienie stawu zależało od tego, czy wyższy poziom wody nie spowoduje przesiąkania wody do piwnic w okolicznych domach. Nic złego się teraz nie dzieje, a woda ma już około 80 cm. Do stawu wpuszczane są ryby, zadomowiły się kaczki, przy stawie stoją ławeczki, posadziliśmy nowe drzewa, za niedługo ustawimy oświetlenie parkowe. Sukcesywnie w całym mieście dostawiamy ławki, wymieniamy przystanki autobusowe. Muszę przyznać, że wymiana przystanków była w planach, a zbiegła się z interwencją gazety NOWej. Gmina wymaga wielu inwestycji, ale na wszystkie nie starcza pieniędzy. Jeśli chodzi o większe inwestycje, to prowadzony jest właśnie remont wnętrza hali OSiR-u.

Burmistrza zapytaliśmy jeszcze o najbardziej palące problemy gminy, o stan finansów, o to czy gmina musiała zapłacić horrendalne kary za niezgodne z prawem składowanie odpadów, gdzie i kiedy powstanie nowy żłobek, gdzie i kiedy remontowane będą drogi, kto zostanie prezesem ZGK, a także o to, czy planuje zmiany personalne na stanowiskach dyrektorów jednostek podległych gminie.

Jeśli zainteresował Cię artykuł?

Cały wywiad dostępny jest w wydaniu papierowym lub w e-wydaniu, które można kupić tutaj.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here