Krótka sesja w Trzebnicy

471

W środę, 30 listopada w Urzędzie Miejskim w Trzebnicy odbyła się kolejna sesja Rady Miasta.

W trakcie obrad poruszono między innymi temat powstania nowego pomnika, upamiętniającego osobę gen. Ryszarda Kuklińskiego. Przy okazji omawiania tej sprawy,  burmistrz Marek Długozima poinformował, że 12 grudnia nastąpi jego oficjalne odsłonięcie.

Podczas posiedzenia omówiono także kwestię określenia szczegółowych zasad ponoszenia odpłatności za pobyt w Dziennym Domu  Senior – Wigor w Trzebnicy. Burmistrz poinformował, że siedzibę Domu Emeryta i Rencisty przeniesiono do Ratusza, a całość inicjatywy została dofinansowana z środków przyznanych przez Wojewodę. Ideą nowego miejsca dla osób w podeszłym wieku ma być możliwość przebywania tam do godzin popołudniowych. Dzienny Dom Seniora prawdopodobnie będzie czynny w godzinach 8-15. Mają być tu prowadzone różne zajęcia dla starszych osób, a seniorzy których nie będzie stać na opłacenie wpisowego, zostaną objęci pomocą finansową pochodzącą z gminy.

Ośrodek planowo ma zostać otwarty 1 stycznia, a zapisy na pobyt i zajęcia będą przeprowadzane wcześniej. Dzienny Dom Senior – Wigor będzie dysponował prawdopodobnie 16 miejscami.

Radni zaakceptowali też program profilaktycznych szczepień przeciwko meningokokom i pneumokokom dzieci zamieszkałych na terenie gminy Trzebnica (lata 2017-2019). Uchwalono też zmianę w miejscowym planie zagospodarowania przestrzennego (ulice: Obornicka, Spokojna, Przemysłowa, Ogrodowa, Mostowa i Wrocławska) oraz zdecydowali o przystąpieniu do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla terenów rejonu ulic: Siostry Hilgi Brzoski, Milickiej, Prusickiej i Roosvelta w Trzebnicy.

Przegłosowana została także uchwała w sprawie zwolnienia z opłaty (o 30%) za gospodarowanie odpadami komunalnymi ponoszonej przez rodziny wielodzietne (w świetle ustawy przez rodzinę wielodzietną uznaje się rodzica/rodziców, którzy mają na utrzymaniu co najmniej trójkę dzieci – przyp. red.) oraz w sprawie obniżenia ceny skupu żyta (z kwoty 52,44 zł na 52,40 zł za 1 dt) przyjętej, jako podstawa do obliczenia podatku rolnego w przyszłym roku.

3 KOMENTARZY

  1. A ja mam pytanie: Czy to się powinno nazywać Sesja Rady Miasta? Czy raczej Sesja Rady Politycznej? albo: Sesja Rady Chcącej zachować mandat Radnego i dietę? Bo bicie piany jest tak koszmarne, żę normalny Obywatel tego nie kuma…

  2. z kwoty 52,44 zł na 52,40 zł za 1 dt

    Ale się Radni umysłowo nagimnastykowali? Co za debilizm? Przegłosowali o różnicy 4 groszy za tonę. No brawo. Brawo. Wreszcie macie na swoim koncie decyzję zmieniającą przyszłość i rzeczywistość.
    PS. Napiszcie proszę ile Wam to zajęło? Jak długo myśleliście nad taką zmianą? Brawo ….bbbbbuuuuuahahhahauahahahahuahahahahahhaha

  3. Burmistrz Długozima stał się szybko twarzą PiS-u w Trzebnicy. Po niezależności zostało tylko wspomnienie. PiS rządzi, to trzeba iść rządzić z nim i służyć gorliwie panu staroście. Z panem starostą pomniki se stawiać… Obok dziurawego chodnika oczywiście. Korki w mieście jak diabli, przerost zatrudnienia w urzędach, śmierdzi od palonych śmieci, ale to tego już nikt nie widzi. Czemu do tej pory nie ma transmisji z obrad tej rady, tak jak w powiecie? Pewnie nie ma potrzeby, bo i po co, jak widać są krótkie i niewiele wnoszą!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here