Zdobywali doświadczenie zawodowe we Włoszech i w Irlandii

161

Uczniowie klas 4-tych Powiatowego Zespołu Szkół nr 2 w Trzebnicy podczas konferencji opowiedzieli o wrażeniach z dalekich podróży po wiedzę.

Wyjazd na miesięczne praktyki zawodowe za granicę możliwy był dzięki projektowi „Stwórzmy lepsze możliwości na pracę dolnośląskiej młodzieży” realizowanego przez Stowarzyszenie Semper Avanti.

Uczniowie za pomocą prezentacji multimedialnej, opowiedzieli i pokazali, co działo się podczas trwania praktyk. Za granicę wyruszyły dwie grupy młodzieży: pierwsza z nich odwiedziła Włochy a druga Irlandię. Na miejscu pracowali w różnych firmach, począwszy od magazynów i supermarketów, na kancelariach i sądach kończąc. Oprócz możliwości zdobycia doświadczenia zawodowego w renomowanych i prestiżowych firmach, mogli przełamać bariery językowe i poznać wiele nowych osób pochodzących ze wszystkich stron świata.

Oprócz pracy, podczas wyjazdu na praktyki, czekało na mnich mnóstwo innych atrakcji: zwiedzanie pięknych i ciekawych miejsc oraz poznawanie miejscowej kultury i obyczajów. Był czas na rozrywkę, choć to odbycie praktyk zawodowych było ich głównym i nadrzędnym zadaniem.

Uczniowie podkreślili na koniec, że wyjazd do Włoch i Irlandii był niesamowitą podróżą, która dała im wiele radości i przyjemności oraz pozwoliła przełamać bariery językowe. Przede wszystkim jednak uczestnicy otrzymali szansę na zdobycie doświadczenia zawodowego poza granicami naszego kraju.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here