Pozamykane parkingi i ulice. Władza ma rozmach…

1048
Parking został ogrodzony taśmą już w sobotę wieczorem, choć odsłonięcie popiersia zaplanowano dopiero na poniedziałek

Wielu mieszkańców Trzebnicy zdziwiło się, gdy w sobotę wieczorem, parking przy ul. Armii Krajowej przy stawach został ogrodzony taśmą. Przez całą niedzielę, nie mógł tam zaparkować żaden pojazd. Dlaczego?

Informowały o tym kartki przyczepione do taśmy które jednak w krótkim czasie w wyniku wiatru i deszczu zostały pozrywane. O co więc chodzi?

img_5374
Cokół i popiersie gen. Ryszarda Kuklińskiego stanęło przy ul. 1-go Maja w Trzebnicy już kilka dni temu.

Otóż burmistrz Trzebnicy postanowił zamknąć parking, bo na poniedziałek zaplanowano odsłonięcie popiersia gen. Ryszarda Kuklińskiego. Monument stoi już od kilku dni przy ul. 1-go Maja, ale zasłonięty jest folią. Władze miasta postanowiły odsłonić go z przytupem i dlatego już w sobotę zagrodziły parking, ale to nie wszystko. Na kartkach ostrzegają mieszkańców, że 12 grudnia (w poniedziałek) od godziny 9.00 do 13.00 ul. Armii Krajowej i 1-go Maja wraz z przyległymi parkingami będą wyłączone z ruchu. Ale to nie wszystko. Władza ostrzega też, że od 11.30 do 13.30, czyli przez 2 godziny i o pół godziny dłużej (sic), niż poprzednie ostrzeżenie, może zostać również całkowicie wyłączony ruch na ul. 1-go Maja.

img_5373
Odsłonięcie niewielkiego popiersia spowoduje nawet zamknięcie ulicy i parkingów

Co się będzie działo pod popiersiem? Dlaczego odsłonięcie ma trwać kilka godzin?

Właściwie to nietrudno sobie wyobrazić, że będzie podniośle i patetycznie. Tym bardziej, że nawet lokalna poetka, która uwiecznia większość trzebnickich uroczystości i z tej okazji przygotowała… wiersz. A okolicznościowe przemowy wygłoszą zapewne zarówno burmistrz, jak i starosta.

Dodatkowo w sali kinowej ośrodka kultury, odbędzie się prelekcja na temat życia generała, a o godzinie 10.00 okolicznościowy koncert zagra zespół VEN, który wykona swoje aranżacje pieśni legionowych. A o godzinie 18.00 odbędzie się projekcja filmu „Jack Strong”. Ponieważ film będzie wyświetlany bezpłatnie, obowiązywać będzie zasada „kto pierwszy”, bo ilość miejsc na sali jest ograniczona.

4 KOMENTARZY

  1. A może by tak przy okazji tzw władza odsłaniając pomnik poinformowała jak została załatwiona słuszna sprawa p. Daniela Długosza, który w ramach dostępu do informacji publicznej wystąpił z wnioskiem o ujawnienie zawartych umów cywilno-prawnych ? Byłoby wówczas uroczyście i transparentnie. Panie Danielu…niech Pan za pośrednictwem NOVEJ – przedstawi aktualną sytuację w tej sprawie, bo przecież sprawa jest bulwersująca.

  2. Panie Danielu w Żmigrodzie również było zamknięte centrum na dwa dni proszę się przyjrzeć tej sprawie bo jest to bulwersujące, ponoć było również podniośle i patetycznie bo burmistrza lokalna grupa wokalna nawet coś się starała zaśpiewać. Nie było to odsłonięcie popiersia wybitnego szpiega ale chyba to było podpalenie choinki.

  3. Wielu mieszkańców Żmigrodu też się zdziwiło się, gdy w sobotę po południu, żmigrodzki rynek został ogrodzony taśmą. Przez całą niedzielę, nie mógł tam zaparkować żaden pojazd. Dlaczego?
    Dlatego, że Organizowali Magię Świat. Przeżyli to żmigrodzianie i przeżyją to też trzebniczanie. Szanowna Redakcjo! pisać o bardziej istotnych sprawach w powiecie!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here