W biznesie opłaca się darować innym upominki. Dzięki nim można budować swój pozytywny wizerunek, przyciągać nowych klientów, a także tworzyć ich lojalną grupę. Co więcej, takie efekty wcale nie muszą być wynikiem kosztownych inwestycji.

Co roku w okresie świąt Bożego Narodzenia wielu przedsiębiorców zastanawia się nad tym, czy obdarowywać kluczowych klientów upominkami. Dzisiaj takie posunięcie jest coraz bardziej popularne, ponieważ dzięki niemu można zjednać sobie nowych klientów i zatrzymać przy sobie tych stałych. Co jednak podarować, aby sprawić przyjemność i jednocześnie zmieścić się w wyznaczonym budżecie?

Kosze upominkowe – uniwersalny pomysł na prezent w biznesie

Przekazywanie sobie upominków w sferze biznesowej często jest bardzo kłopotliwe, szczególnie, gdy planuje się ich przekazanie osobom, z którymi pozostaje się w oficjalnych stosunkach. W takiej sytuacji prezent powinien być przede wszystkim niezobowiązujący, a przy tym powinien wywołać uśmiech na twarzy obdarowanej osoby.

W tej właśnie roli doskonale sprawdzają się kosze upominkowe, które jako prezenty świąteczne dla klientów zakupić można w wielu wariantach. Ich ceny w zależności od zawartości rozpoczynają się już od około 50 złotych, dlatego też można wybrać je w wariancie wpisującym się w dany budżet na upominki.

Co ciekawego można znaleźć w koszach upominkowych?

Kosze tworzone są w rozmaitych wariantach, dlatego można dopasować je indywidualnie do limitów cenowych czy też do samych klientów. Największą popularnością cieszą się kosze pełne słodyczy – czekoladek, ciasteczek, pralinek, nugatów, ale również dostępne są wersje z alkoholem, kawami, herbatami czy produktami regionalnymi.

W koszach można też znaleźć upominki okazjonalne, na przykład na święta Bożego Narodzenia są to często dekoracje świąteczne – bombki, ludziki piernikowe, koce z motywami świątecznymi czy lampiony. Co więcej, do kosza można dołożyć też gadżety firmowe.

Przygotować kosz samemu czy kupić gotowy?

To kolejne pytanie, które trzeba sobie zadać wtedy, gdy wybrało się już kosze upominkowe dla klientów. Samodzielne przygotowanie takich upominków może być dobrym pomysłem, ponieważ można wtedy dołączyć do nich wyselekcjonowane produkty, ale skomponowanie takiego zestawu może zabrać sporo czasu. Dlatego wtedy, gdy liczy się wygoda i oszczędność cennego czasu, warto pomyśleć o zakupieniu koszów gotowych.

Firmy zajmujące się komponowaniem koszów prezentowych mają w swoim asortymencie najczęściej wiele ich wariantów, zatem można wyselekcjonować wśród nich takie, które będą najbardziej atrakcyjne i przy tym niedrogie. W takiej sytuacji koszty przygotowania kosza najczęściej są porównywalne z zakupem gotowego.

Do zamówienia koszów prezentowych zaprasza firma Nobilia, która posiada w swojej ofercie wiele wyjątkowych propozycji dla biznesu. Dostarcza także kosze świąteczne z klimatycznymi dekoracjami. Zamówienia na kosze Nobilia składać można całkowicie przez Internet, bez konieczności wychodzenia z biura.

SPONSOROWANE

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here