Obiady Czwartkowe Philipiak promują zdrowie i pomoc charytatywną

170

Kształtowanie stylu życia nie jest łatwym zadaniem. Istnieją liczne i złożone uwarunkowania, które wpływają na to czy ludzie podążają w kierunku zdrowia czy wybierają zachowania ryzykowne. Jedną ze strategii działania prozdrowotnego jest podejście informacyjne, służące poprawie świadomości zdrowotnej w społeczeństwie. Właśnie tej trudnej misji podjęła się firma Philipiak Milano. Firma od wielu lat organizuje spotkania ze znanymi osobistościami świata filmu, teatru, sportu i kultury zwane Obiadami Czwartkowymi. Ich głównym założeniem jest propagowanie zdrowego stylu życia i kształtowanie dobrych nawyków żywieniowych.

Połączenie zdrowia i dobroczynności

Pomysłodawcą Obiadów Czwartkowych jest założyciel firmy Philipiak Polska Tomasz Filipiak. Spotkania odbywają się w prestiżowych warszawskich restauracjach, a od kilku ostatnich lat najczęściej w restauracji Belvedere w Łazienkach Królewskich. Głównym celem spotkań czwartkowych jest promowanie zdrowia, a przede wszystkim zdrowego odżywiania i przekazywanie wiedzy na ten temat. Ponadto na Obiadach Czwartkowych poruszany jest temat tego, jak to co jemy wpływa na samopoczucie, zdrowie i ogólną jakość życia. Promowane są dania przygotowywane na parze, bez dodatku tłuszczu i soli. Gośćmi spotkań są przede wszystkim znane osoby, ale wśród zaproszonych nie brakuje również warszawskich lekarzy dietetyków oraz znanego mistrza kuchni Karola Okrasy.

Spotkania czwartkowe to nie tylko promowanie zdrowia, ale również pomoc potrzebującym. Aspekt charytatywny jest bardzo istotny, a każdemu z obiadów prześwieca dobroczynny cel. Środki zbierane po spotkaniach od roku 2014 przekazywane są Fundacji „Akogo?” wspierającą dzieci z Kliniki Onkologii Instytutu „Pomnik Centrum Zdrowia Dziecka”. Ponadto po każdym ze spotkań zaproszeni goście podpisują pamiątki, które wystawiane są na aukcjach i licytowane. Dochód ze sprzedaży zostaje przekazany instytucjom charytatywnym. Dzięki Obiadom Czwartkowym firma Philipiak Milano dołożyła swoją cegiełkę do akcji Pajacyk, organizowaną przez Polską Akcję Humanitarną oraz wsparła Fundację Ex Animo działającą na rzecz Kliniki Onkologii Centrum Zdrowia Dziecka.

Znane gwiazdy na Obiadach Czwartkowych

Osoby zapraszane na spotkania czwartkowe to znane i lubiane osobistości, wspierające zdrowy styl życia. Zapraszane gwiazdy znane są z tego, że otwarcie zabierają głos w takich sprawach jak walka z otyłością u dzieci i dorosłych, zapobieganie chorobom dzięki zdrowemu odżywianiu oraz edukacja żywieniowa. Wśród zapraszanych gości cześć z nich należy do Ambasadorów Zdrowej Kuchni Philipiak, czyli osób aktywnie zaangażowanych w propagowanie zdrowego stylu życia. Do tej pory w Obiadach Czwartkowych uczestniczyły takie gwiazdy jak Agnieszka Cegielska, Julia Pietrucha, Karolina Malinowska, Magdalena Wójcik, Małgorzata Pieczyńska, Monika Mrozowska, Sylwia Leszczyńska, Violetta Kołakowska oraz Małgorzata Foremniak.

Więcej informacji o Obiadach Czwartkowych Philipiaka, serwowanych daniach oraz zapraszanych gościach można znaleźć pod adresem: http://www.obiadyczwartkowe.pl/.

SPONSOROWANE

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here