Elektrośmieci nie do śmietnika

163

W czasach gdy na rynku pojawiają się coraz nowsze sprzęty, zwłaszcza te, które pokazują nam co dzieje się na świecie, mowa oczywiście o telewizorach, logiczne jest, że ze swoich domów pozbywamy się tych starych, czasami już niedziałających sprzętów.

Taki właśnie prawie zabytkowy sprzęt zlokalizowaliśmy przy śmietniku tuż przy trzebnickim deptaku. Z jednej strony prawie że PRL-owski telewizor wzbudził uśmiech na naszej twarzy, z drugiej strony, aż prosi się o przypomnienie mieszkańcom co zrobić ze zużytym sprzętem?

Elektrośmieci, czyli wszystkie zużyte urządzenia działające na prąd lub na baterie, to odpady, których nie można wyrzucać razem z innymi „codziennymi” śmieciami. Grozi nam za to kara grzywny w wysokości od 500 do nawet 5000 złotych. Zużyte urządzenia zawierają szkodliwe substancje, które po wydostaniu się z uszkodzonego urządzenia przenikają do gleby, wody i powietrza.
W ramach organizowanych specjalnych punktów, elektrośmieci pochodzące z gospodarstwa domowego można oddać bezpłatnie i w dowolnej ilości w wyznaczonych w tym celu miejscach.Mieszkańcom Trzebnicy przypominamy, że jest to Gminny Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych, zlokalizowany w przy ul. Milickiej 47.

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here