Dlaczego warto korzystać z kantoru internetowego?

138

Korzystanie z usług kantoru internetowego to same oszczędności: przede wszystkim pieniędzy, czasu i komfortu.

Po pierwsze: taniej

Zyski kantorów pochodzą ze spreadu, czyli różnicy między ceną (kursem) sprzedaży a ceną (kursem) kupna danej waluty. Wysokość narzuconego spreadu oraz prowizji w nim zawartej zależna jest od charakteru podmiotu, w którym dokonać chcemy transakcji.

Kantory tradycyjne czy banki mają ograniczone możliwości docierania do klientów, muszą także ponosić wysokie koszty administracyjne swojej działalności (jak chociażby utrzymanie placówki). Wpływa to na marżę, która ukryta jest w kursie walutowym – to nawet 2-5%. Inaczej jest w przypadku kantorów internetowych, których zasięg działania jest praktycznie nieograniczony – mogą docierać do klientów w całym kraju, nie tylko w swojej najbliższej okolicy. Przez to też mogą narzucić niższy spread, a jednocześnie: zaproponować bardziej atrakcyjny kurs. Będzie to odczuwalne dla wszystkich klientów, sprzedających i kupujących potrzebne waluty.

Po drugie: czas

Stacjonarna placówka kantoru zawsze wyznacza godziny, w których jest czynna. Do tego doliczyć należy czas potrzebny na dotarcie do niej i powrót do domu czy biura. Kantor internetowy pozwala dokonać transakcji zdecydowanie szybciej, uzyskując stosowny przelew nawet w kilka minut.

Ogromną zaletą kantorów internetowych jest to, że są one czynne przez 24 godziny, siedem dni w tygodniu! Niezależnie od tego, o której przypomnisz sobie o konieczności wymiany pieniędzy – czy będzie to środowy wieczór, czy niedzielny poranek – wystarczy wejść na https://kantoronline.pl/kursy-walut i dokonać transakcji.

Po trzecie: komfort

Transakcji w kantorze internetowym dokonać można nie tylko w bardzo krótkim czasie
(i dowolnym), ale także w maksymalnie komfortowych warunkach. Pora zapomnieć o kolejce do okienka w kantorze tradycyjnym lub banku, a postawić na transakcje wirtualne.

Dolary lub euro kupisz i sprzedasz wszędzie tam, gdzie masz dostęp do Internetu. Wystarczy bezpłatnie założone i prowadzone konto w platformie internetowej wymiany walut i właściwie… tyle! Nieważne, czy jesteś w domu, w pracy, na spotkaniu z przyjaciółmi – transakcji dokonać możesz tam, gdzie chcesz.

To nie wszystko!

Oszczędność pieniędzy i czasu, a także wygoda to nie wszystkie zalety korzystania z usług kantorów internetowych. Transakcje dokonywane są w bezpiecznych warunkach (poprzez szyfrowane połączenia), masz też pewność kursu, po którym kupujesz lub sprzedajesz – ten jest zresztą na bieżąco aktualizowany. Specjalne oferty są również przygotowane dla stałych klientów – tych, którzy regularnie spłacają kredyty walutowe oraz przedsiębiorców, zainteresowanych wymianą większych kwot.

Przeczytaj również: Czy twój kantor internetowy jest bezpieczny?

SPONSOROWANE

10 KOMENTARZY

  1. Dla mnie jest co najmniej kilka powodów, ale najważniejszy to konkretne oszczędności. Wymieniam pieniądze na Gieldawalut bo ma najlepsze kursy – nawet nie ma co porównywać z kantorami stacjonarnymi. Do tego, wymiana online jest dużo wygodniejsza i można jej dokonać w każdym momencie.

  2. Ja korzystam z kantorów on-line bo tak jest najbezpieczniej, a przy tym taniej niż w banku czy kantorze stacjonarnym. Najlepsze kursy ma Amronet, i do tego fajny program cash back, dzięki któremu oszczędzam na każdym przewalutowaniu 20%. Nie wyobrażam sobie, bym miał wymieniać teraz pieniądze gdzie indziej.

  3. Bez względu na miejsce zamieszkania każdy może właśnie z e-kantoru skorzystać i to jest opcja dobra tak samo dla firm jak i prywatnych klientów. Ja robię przez Pluskantor.pl głównie na potrzeby biznesu przewalutowania, chociaż jak jechałem na urlop, również tutaj i oszczędność też była konkretna bo ponad 300 zł. Sprawność realizacji jest niesamowita.

  4. Wystarczy porównać sobie ofertę kantorów online i kantorów stacjonarnych, by wiedzieć, że dużo taniej jest właśnie w e-kantorach. Do tego dochodzi niesamowita wygoda (można spokojnie wymienić pieniądze nawet na telefonie) i duże bezpieczeństwo. Ja wymieniam od dawana na Gieldawalut.com i nie wyobrażam sobie, bym miał wymieniać gdzieś indziej, a juz w kantorze stacjonarnym, to już w ogóle.

  5. To jest właśnie jedna z wielu zalet kantorów internetowych- wgląd w kursy walut w każdej chwili:) Polecam też porównać wycenę e -kantoru z kursem średnim rynkowym. Ostatnio kurs po jakim Amrinet sprzedaje EUR różni się od rynkowego o mniej niż grosz.

  6. Pewnie różni ludzie mają różne powody, by korzystać z kantorów online. Ja korzystam z Pluskantor bo nie lubię wydawać pieniędzy na prowizję, a poza tym cenię swój czas. Tutaj przewalutowanie mam natychmiastowe.

  7. Oplaca się i to każdemu choć słyszałam nie raz opinie , że tylko firmom. Nie prawda, bo skoro kurs jest korzystny to oszczędza i osoba prywatna która tak jak ja np. wymienia okazjonalnie, to na wyjazd to na jakichś zakup za ktory w walucie trzeba zaplacić. Ponad rok zresztą kupuję walutę na gieldawalut.com więc się przekonałam że oszczędza się zawsze. Poza tym kto nie lubi komfortu? A taka wymiana waluty jest bardzo wygodna.

  8. Z najwyższym komfortem przewalutowań od razu pluskantor.pl mi się kojarzy- w innych kantorach online aż tylu wygodnych funkcji jak tu nie znalazłem: wymiana w parę sekund , odroczona płatności, obsluga wszystkich rachunków w Polsce i za granicą.

  9. Ceny są naprawdę super w kantorach internetowych, na Gieldawalut.com spostrzegłem , że też można otrzymać 80% rabatu na prowizję, czy to dotyczy też przewalutowań społecznościowych?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here