Wybrano najzdolniejszych Dolnoślązaków

206
Zdjęcie poglądowe

3 listopada Kapituła Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień przyznała stypendia dla najzdolniejszej młodzieży. W konkursie organizowanym przez Fundację Edukacji Międzynarodowej, a współfinansowanym przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego roczne stypendia trafią do 56 laureatów – uczniów i absolwentów dolnośląskich szkół, w tym do dwóch uczniów z powiatu trzebnickiego.

Roczne stypendia w kwocie od 2500 zł do 3500 zł przyznano za osiągnięcia naukowe, sportowe i artystyczne oraz za działalność społeczną.

Jak podkreślają organizatorzy:

– Nasz konkurs odróżnia od innych tego typu przedsięwzięć fakt, że poszukujemy przede wszystkim osobowości. Spośród kandydatów staramy się wyróżnić młodzież, która nie tylko zabiega o sukcesy w danej dziedzinie, ale ma klarowną wizję rozwoju własnego talentu, wykazuje się determinacją, samodzielnością, ale i wrażliwością na potrzeby innych.
Program Stypendialny „zDolny Śląsk” ma na celu znoszenie barier w dostępie do oświaty oraz wspieranie uzdolnionej młodzieży na terenie Dolnego Śląska. Program został zainicjowany w 2001 roku przez Fundację Edukacji Międzynarodowej (FEM) i Samorząd Województwa Dolnośląskiego w ramach Dolnośląskiego Systemu Wspierania Uzdolnień.
Stypendium w zakresie Szkoły Ponadgimnazjalnej, w kategorii nauka otrzymała Dominika Tylcz z Trzebnicy, natomiast w kategorii działalność społeczna – Kamil Grabowski z Raszowic.

Stypendyści odbiorą dyplomy na Gali Stypendialnej, która odbędzie się 19 listopada o godzinie 11:00 w nowo otwartej siedzibie Fundacji Edukacji Międzynarodowej – Centrum Edukacji Międzynarodowej przy ulicy Racławickiej 101 we Wrocławiu.

Laureatom serdecznie gratulujemy!

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here