Ulewne deszcze vs ogród – podpowiadamy jak wygrać z opadami

106

Za każdym razem, gdy dochodzi do obfitych opadów deszczu każdy ogród jest narażony na szkody, jeśli na etapie jego projektowania nie uwzględniono kwestii efektywnego pozbywania się nadmiaru wody.

Ubogi drenaż może spowodować mnóstwo problemów, w tym:

  • uszkodzenie fundamentu
  • uszkodzenia roślin

A już na pewno pięknie przystrzyżony i zadbany trawnik może przybrać bagienną formę.

Każdy dom wymaga solidnych fundamentów i podobnie u podstaw jakiegokolwiek prawidłowo wykonanego krajobrazu w jego otoczeniu powinien mieć miejsce dobry system odwodnienia. Nie pomyślałeś o tym wcześniej? Zrób to teraz! Po okresie intensywnych opadów deszczu należy ocenić stan swojego podwórka, aby zobaczyć, jak sobie radzi z kwestią odprowadzania wody.

Na szczęście istnieje wiele różnych opcji odwodnień – znajdziesz te najlepiej dopasowane, w zależności od potrzeb i układu wybranej przestrzeni. Najprostszym z nich są proste rury podziemne, które przenoszą nadmiar wody na ulicę i tam je wypuszczają.

Kanały odwodnieniowe

To kolejna opcja, idealna do zapobiegania wycieków. Zwykle tego rodzaju kanały są zainstalowane w betonie, kierując wodę na niższy poziom konstrukcji. Zazwyczaj górna część odpływu zawiera kratę ochronną, która zatrzymuje zanieczyszczenia i zapobiega zapychaniu się instalacji. Kanał łączy się z drugą rurą, która prowadzi wodę z ogrodu – najlepiej na ulicę.

Problem bardziej skonkretyzowany

Jeśli konkretne obszary trawnika lub ogrodu sprawiają szczególne kłopoty to odpływy – odwodnienia liniowe mogą być dobrym rozwiązaniem. Gdy woda zbiera się w kałużach, nie tylko nie wyglądają dobrze, ale również powoduje idealne miejsce do rozwoju komarów. Już sam prosty obszar spustowy połączony z rurą drenażową będzie czynił cuda przez odprowadzenie nadmiaru wody na ulicę za pomocą szeregu rur podziemnych. Od czasu do czasu trzeba oczyścić pokrywę pojemnika spustowego w celu upewnienia się, że kanał odpływowy nie będzie zapchany.

Czasem głównym podejrzanym odpowiedzialnym za problemy co do spraw melioracyjnych są rury spustowe zainstalowane w domu. Rury spustowe są często instalowany na domach, jednak rzadko są poprawnie skonfigurowane [po to, aby nadmiar wody został przeniesiony na tyle daleko, by nie kumulował się w ogrodzie. Jeśli realizowane jest odprowadzanie wody bezpośrednio u podstawy budynku, może to prowadzić do erozji ogrodu lub trawnika. Jeśli woda spływa z dachu i nie jest kierowana na obszar znajdujący się z dala od domu, to będzie szybko torować swoją drogę w dół do fundamentu. Dlatego tak ważne jest zainstalowanie rury odpływowej, który odprowadzi wodę z dala od tych obszarów.

W celu zagwarantowania prawidłowego odwadniania całego ogrodu, kompletny podziemny system odpływowy – czyli profesjonalne odwodnienia liniowe są wysoce zalecane. Wszystko będzie tutaj idealnie przemyślane i na kanwie tego podłączone do okolicznej kanalizacji i rur spustowych w całym domu. Podsumowując, system ten będzie przekazywać nadmiar spływającej wody w odpowiednie miejsce – a ta przepłynie spokojnie bez powodowania szkód dla ogrodu, domu czy podwórka.

Interesują Cię odwodnienia liniowe – BIELBET zaprasza!

SPONSOROWANE

 

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here