Tragiczny stan dróg, a kasa pusta

377

Mieszkańcy i władze miejscowości położonych przy powstającej drodze ekspresowej S5, na odcinku Korzeńsko – Wrocław, coraz częściej narzekają na stan dróg lokalnych. Prace idą pełną parą, ale na równi z tym pojawiają się również liczne skargi mieszkańców, którzy zgodnie twierdzą, że wykonawcy lekceważą ich prawa, niszczą cudzą własność, a oszczędności szukają kosztem miejscowej społeczności. Drogi lokalne nie są odpowiednio chronione przed niszczeniem podczas budowy autostrad i dróg ekspresowych

Nowa trasa niszczy lokalne drogi

O tym, że podczas budowy drogi ekspresowej S5 niszczone są lokalne drogi pisaliśmy już wielokrotnie. Poruszaliśmy temat bypassów, a także rozjeżdżania dróg lokalnych.

Jak podkreśla Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad, do kontraktów z wykonawcami robót wprowadzono wymóg zawierania umów z samorządami, który zapewnić ma ochronę oraz naprawy zniszczonych dróg lokalnych. Jednak z czasem okazało się, że często nikt nie sprawdza, czy firmy zawierają takie porozumienia, a przede wszystkim czy wywiązują się z zobowiązań.

CAŁY TEKST DOSTĘPNY PO ZALOGOWANIU.

REJESTRACJA

1 KOMENTARZ

  1. To prawda. Podobnie jest na terenie UG Wisznia Mała. My mieszkańcy sami dzwonimy do UG lub do Starostwa w Trzebnicy z prośbą o interwencję i doraźne zasypanie głębokich dziur. Tak na przykład bywało na drodze dojazdowej do Piotrkowiczek/Mienic. I dlatego z tego miejsca apeluję i proszę, aby pracownicy UG MW wybrali się czasami w teren. Jest Wójt, Jest Zastępca Wójta, jest tzw. Sekretarz – to niech do cholery ruszą d.. i wyjdą w teren. To również jest ich zadanie. To nie jest aż ta duży urząd i Gmina, by wszystkie te osoby siedziały w biurze. No ale teraz nie mają czasu – wigilie, opłatki, sratki. A mieszkańcy urywają koła w samochodach na drogach dojazdowych. Panie Wójcie….niech Pan przyjrzy się obciążeniu pracą swojego zastępcy i tzw. sekretarza….A jaki jest wogóle zakres zadań sekretarza?

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here