Terapia zimnem, która wzmacnia stawy, leczy ból i odmładza

568

Krioterapia, to leczenie zimnem przy wykorzystaniu ciekłego azotu. Zabieg odbywa się w specjalnej komorze, gdzie panuje temperatura – 120 ºC. Całkowity czas zabiegu wynosi 3 minuty.

Wskazania do skorzystania z zabiegu to przede wszystkim choroby układu nerwowego: (SM) stwardnienie rozsiane, zespoły korzeniowe, zwalczanie patologicznego, przewlekłego bólu, wzmożone napięcie mięśniowe, depresje. Choroby narządu ruchu: osteoporoza, (RZS) reumatoidalne zapalenie stawów, zesztywniające zapalenie stawów  kręgosłupa, łuszczycowe zapalenie stawów, fibromyalgie, dna moczanowa, zmiany zwyrodnieniowe wtórne oraz pierwotne, kolagenozy, stany pourazowe, przeciążenia: złamania, skręcenia, dyskopatie, krwiaki. Sport wyczynowy: profilaktyka przeciążeń narządu ruchu, wspomaganie treningu siłowego i wytrzymałościowego (kriokomora podnosi wydajność organizmu o 15-20%) przyspieszenie restytucji po wysiłkowej, zwiększenie wydajności mięśni, zwiększenie ruchomości stawów, zwiększenie stężenia hormonów (m. in. testosteronu), zwiększenie nasycenia tkanek tlenem, poprawa krążenia w naczyniach chłonnych, rozszerzanie naczyń krwionośnych, sprzyja utracie wagi. Odnowa biologiczna: zwiększenie odporności organizmu, działanie biostymulujące, wspomagające walkę z nadwagą. Profilaktyka chorób cywilizacyjnych, do tej grupy należą m.in.: schorzenia układu krążenia, cukrzyca czy osteoporoza.

Placówka REH4U zaprasza na bezpłatne zabiegi w kriokomorze w dniach 7 i 8 listopada.

By skorzystać z zabiegów wystarczy się zgłosić. Od 14 listopada rozpoczyna się cykl zabiegów krioterapii ogólnoustrojowej. Turnus potrwa do 25 listopada. Kriokomora będzie uruchamiana w każdy dzień tygodnia od poniedziałku do piątku od godziny 19.00.

Aby przygotować się do zabiegu, należy zaopatrzyć się w koszulkę z krótkim rękawem, krótkie spodenki  (najlepiej bawełniane), ciepłe skarpety do kolan, rękawiczki i opaski na uszy. Ośrodek zapewni rękawiczki, opaski, drewniaki i maseczki na twarz, w których wchodzi się do kriokomory. Co niezwykle ważne, po wyjściu z kriokomory trzeba się koniecznie rozgrzać – pacjenci obowiązkowo korzystają więc ze specjalnej gimnastyki rozgrzewającej.

Zapisy i informacje w Rejestracji  Reh4U ul. Wrocławska 8c/13 Trzebnica, tel: 570 90 92 92, (71) 308 46 46

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here