Palił marihuanę i wsiadł za kółko

608

Jak mówi Piotr Dwojak, oficer prasowy trzebnickich policjantów, funkcjonariusze ze Żmigrodu prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej, na jednej z ulic miasta zatrzymali do kontroli samochód.

Podejmujący interwencję funkcjonariusze zwrócili uwagę na zachowanie zarówno kierującego jak i pasażera, którzy wyglądali tak, jak gdyby byli pod działaniem środków odurzających. W trakcie dalszej kontroli okazało się, że jeden z mężczyzn, 23-letni mieszkaniec gminy Żmigród, posiadał przy sobie narkotyki w postaci marihuany w ilości 0,18 grama i amfetaminy w ilości 0,29 grama. Obu mężczyzn osadzono w policyjnym areszcie – mówi Piotr Dwojak. Co więcej, policjanci zdecydowali o tym, żeby pobrać krew od mężczyzn i zbadać ją na zawartość narkotyków.

Jak się okazało, jazda pod wpływem środków odurzających nie była jedynym problemem mężczyzn.

W trakcie przeszukania mieszkania jednego z zatrzymanych, ujawniono dodatkowo środek odurzający w postaci marihuany w ilości 0,37 grama. Obecnie funkcjonariusze szczegółowo wyjaśniają okoliczności tej sprawy, w tym ustalają źródło pochodzenia środków odurzających. Przypomnijmy, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności – podkreśla Piotr Dwojak.

ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here